Napięcie
radio, cb radio
Twórca: Paul Lucas
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Warystory instalowane będą przy przeróżnych urządzeniach

Zazwyczaj nie rozmyślamy o nazbyt wysokim napięciu

Warystory instalowane będą przy przeróżnych urządzeniach

Korzystamy z różnego typu urządzeń i przeważnie nawet nie zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób będą reagować one na nazbyt znaczne napięcie, jeżeli takie do nich dotrze.
sprzęt - odzwierciedlenie
Twórca: Marcin Polak
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Kilka istotnych informacji o projektowaniu i realizacji standardowych instalacji elektrycznych w domach oraz mieszkaniach.

W każdym chyba obiekcie przemysłowym czy domu będzie się znajdowała instalacja elektryczna. Tak naprawdę dla większości z nas jest to tak naturalne, że się nie zwraca zupełnie uwagi na to, chyba że w jakimś momencie braknie prądu i trzeba będzie używać świeczek. Odpowiednio zaprojektowana instalacja będzie bezpieczna i funkcjonalna, nawet przy nieprzewidzianych problemach ze zwarciami albo przepięciami. Przepisy dość szczegółowo określają tu wszelakie zasady, jakimi trzeba się kierować podczas jej projektowania, a ze względów bezpieczeństwa nie należy ich łamać. Przewody elektryczne znajdują się cały czas pod napięciem, które może być nawet przyczyną śmierci, z tego też powodu nie można pozwolić sobie na jakiekolwiek zaniedbania w tych sprawach. Dodatkowo pozorne oszczędności w formie zbyt cienkich kabli mogą spowodować ich zbytnie nagrzanie, a w niektórych sytuacjach nawet pożar. Najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie do tego doświadczonego, jaki wykona całość w taki sposób, żeby spełnić oczekiwania inwestora i jednocześnie zachować odpowiednie zasady.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.