Metal
mieszkania
Twórca: NAVFAC
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Kilka podstawowych informacji na temat technik odlewania, czym się charakteryzuje odlewanie ciśnieniowe.

Odlewanie jest jedną z najstarszych metod obróbki różnego rodzaju metali, używane już było przed tysiącami lat. Aktualnie dzięki bardzo dużej liczbie przeprowadzonych badań daje naprawdę duże możliwości, a ilość stopów na rynku o coraz lepszej specyfikacji bez przerwy dynamicznie wzrasta.


Kilka podstawowych informacji na temat technik odlewania, czym się charakteryzuje odlewanie ciśnieniowe.

Przy pomocy odlewania można wykonywać przeróżne przedmioty, łącznie z tak zaawansowanymi, jak bloki silników samochodowych.
na koncercie muzycznym
Twórca: Chris Musil
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Rola dźwięków w życiu człowieka

Sztuka, jakiej tworzywem jest brzmienie towarzyszy człowiekowi w rozmaitych typach od wieków. Nie jest łatwo jednoznacznie określić choć w przybliżeniu datę zaistnienia muzyki. Wiadomo jednakże, że już jednostajny śpiew ludzi jaskiniowych były pierwszą próbą jej stworzenia. Człek prehistoryczny na pewno śpiewał żeby dodać sobie otuchy jak też polepszyć nastrój. W erze Starożytności miał miejsce rozwój muzyki. Przede wszystkim powstały liczne instrumenty dęte drewniane (np. fujarki) jak też strunowe (np. harfa, lira). Nie brak było również tych najoryginalniejszych jak choćby muszli.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.