Escape room - nowy wymiar przyjemności w stolicy kraju.

Jeszcze kilka lat temu zabawa postrzegana była jako wyjście do kina, teatru bądź spotkania w towarzystwie kolegów. Jak już spotykaliśmy się z znajomymi standardowo umilaliśmy sobie czas grając w gry planszowe, gry karciane lub gry ruchowe tzw. Twister.

escape room
Twórca: Travis Wise
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Teraz takiego typu spotkania, na jakich bawimy się w takiego typu zabawy to sporadyczność.

Ta solidna oferta, którą przygotowaliśmy dla fanów omawianej tematyki, posiada pokrewne informacje na to intrygujące zagadnienie - sprawdź tu.

Obecnie mało kiedy umawiamy się na tzw. imprezach w domu. Głównie umawiamy się ze znajomymi w lokalach z muzyką, knajpach albo barach. Więcej informacji na stronie: A z rozrywek ostatnio bardzo popularne są gry, które mają nazwę escape room.


To przyjemność przeniesiona z wirtualnego do realnego otoczenia. Jako gra komputerowa zyskała bardzo dużą masę miłośników. Właśnie dzięki tak dużej przebojowości zamierzono przenieść grę ze świata fikcyjnego do rzeczywistego. Pionierami w tym byli Japończycy, którzy to w 2004 roku uruchomili pierwszy na globie pokój. Następnym krajem, który zdecydował się uruchomić pokój z serii escape room były Stany Zjednoczone. Do Polski ta rozrywka przybyła w 2014 roku, kiedy to pierwszy pokój powstał we Wrocławiu. Mimo to najwięcej tego typu pokoi w Polsce jest w Warszawie.

Escape room Warszawa posiada obecnie 19 pokoi. Żeby wejść we wszystkie te pokoje musimy mieć tysiąc pięćdziesiąt minut. A teraz powiemy cokolwiek o zasadach tej rozrywki. Zasady są wyjątkowo łatwe: trzeba w określonym okresie rozwiązać wszystkie szarady oraz zagadki, które były przygotowane przez twórców pokoju.

Żeby którekolwiek omówienie było traktowane za godne zainteresowania, powinno zawierać merytoryczną treść. Jeżeli chcesz ją zdobyć, kliknij tutaj i zdobądź cenne info (http://www.touchofart.eu/galeria/Salvador-Dali/).

W zależności od trudności pokoju mamy wszelkiego rodzaju banalne bądź trudniejsze zagadki.


Inni czytali też

Jaki typ atrakcyjnej zabawy wybrać na wolny wieczór?

gra na kinect
Twórca: Jennifer Oslund
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Nie da się ukryć faktu, ze z pewnością rozrywka jest elementem naszego codziennego życia, które ma bardzo duże znaczenie. To dzięki niej jesteśmy w stanie skutecznie pozbyć się wszystkich negatywnych emocji, które w wielu przypadkach nadaremnie zapełniają nasze głowy. Praktyka pokazuje nam zarówno, że takich sposobów jest niesłychanie wiele, w następstwie tego też ciężko wybrać jest tą najbardziej ulubioną przez nasze społeczeństwo. Niemniej wprawdzie można wyraźnie zauważyć tendencję, że na pewno stale rosnącym zainteresowaniem cieszą się wszelkiego typu multimedialne rozrywki, które w wielu przypadkach przebijają się do naszych prywatnych domów.

Gra dedykowana jest dla grup złożonych z 2 do 5 graczy. Rozgrywający muszą ze sobą współpracować, ponieważ bez wspólnej komunikacji oraz współdziałania omal niemożliwe jest rozwiązanie wszystkich zagadek a w skutek czego wyjście z pokoju w danym czasie. Przyjemność stała się wyjątkowa, ponieważ aktualnie jest to jedyna drużynowa rozgrywka, która wymusza w rozgrywających zasady współpracy kreatywnego myślenia oraz sprawnego rozumienia faktów. Pokoje serii escape room Warszawa są najliczniej odwiedzane w całej Polsce. Dzięki czemu stał się cieszący się sławą pokojem.
2019/06/25, 10:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.