Jak kupić najbardziej odpowiedni telewizor czyli krótki opis dostępnych obecnie w sklepach technologii i urządzeń.

Telewizory są jednym z najczęściej używanych elektronicznych urządzeń w naszych domach. Jeszcze niedawno w pokojach dumnie stały ogromne telewizory z kineskopami, lecz technologiczny postęp spowodował, że zupełnie zostały one zastąpione przez nowe urządzenia. Cechą charakterystyczną dzisiejszych telewizorów jest to, że są one płaskie, dzięki czemu bez większego problemu da się je ustawić na niedużej szafce albo zawiesić na ścianie. Znacznie zmieniły się także możliwości technologiczne, szklane kineskopy zostały zastąpione nowoczesnymi matrycami, dającymi dużo lepszą jakość wyświetlanego obrazu.
telewizor marki Samsung
Twórca: Mike Mozart
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dodatkowo oferowane dzisiaj w sklepach samsung telewizory mają bardzo dużo dodatkowych funkcjonalności, o jakich starsi bracia mogli tylko pomarzyć. Normą powoli już jest możliwość przyłączenia do sieci wi-fi, czy funkcja Smart TV, a także rozdzielczość full HD, która umożliwia oglądanie rosnącej ilość filmów nadawanych w tym formacie. Znacznie zmniejszyły się także w ostatnim czasie ceny, dzisiaj całkiem przyzwoity telewizor LG zakupić już można za niecałe dwa tysiące, kilka lat temu ceny były za taki sprzęt dużo wyższe. Najlepsze rozeznanie w cenach można znaleźć tu - telewizor LCD.

kot oglądający tv
Twórca: JKehoe_Photos
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dzisiaj na rynku konkuruje ze sobą kilka odmiennych technologii. Najpopularniejsze nadal są telewizory LCD, ich głównym plusem jest niska cena i zużycie prądu. Doskonale będą się nadawać do codziennego, zwykłego oglądania, jednak parametrami obrazu będą nieco odstawać od swoich konkurentów. Znacznie lepsze parametry obrazu mają telewizory plazmowe, w nich oglądający przede wszystkim cenią doskonałe odwzorowanie czarnego i najlepsze kąty widzenia, jak np. tu - telewizory marki LG.


Inni czytali też

Najistotniejsze korzyści wypływające z zaawansowania technologicznego

telewizja naziemna
Twórca: Helgi Halldórsson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Ostanie 25 lat to istna rewolucja technologiczna, do tego prawie niedostrzegalna. Przyjmujemy dziś za oczywiste takie urządzenia jak tablet bądź smartfon. Truizmem jest wzmiankowanie o sieci internetowej. Nowoczesna technika z pewnością upraszcza nam życie.

Ten rodzaj telewizorów bardzo dobrze nadaje się do oglądania dynamicznych filmów i relacji sportowych, bo nie występują w nim problemy ze smużeniem obrazu. Jednym z najchętniej wybieranych na rynku producentów z tego rodzaju telewizorów jest samsung, jego urządzenia są wysoko oceniane przez klientów. Kilka lat temu ukazała się na jakiś czas kolejna technologia, to znaczy 3D, mogło się wydawać że uzyska ona ogromną popularność, ale konsumenci mało chętnie ją przyjęli i powoli odchodzi w zapomnienie.
2017/09/18, 07:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.