Jak kupić najbardziej odpowiedni telewizor czyli krótki opis dostępnych obecnie w sklepach technologii i urządzeń.

Telewizory są jednym z najczęściej używanych elektronicznych urządzeń w naszych domach. Jeszcze niedawno w pokojach dumnie stały ogromne telewizory z kineskopami, lecz technologiczny postęp spowodował, że zupełnie zostały one zastąpione przez nowe urządzenia. Cechą charakterystyczną dzisiejszych telewizorów jest to, że są one płaskie, dzięki czemu bez większego problemu da się je ustawić na niedużej szafce albo zawiesić na ścianie. Znacznie zmieniły się także możliwości technologiczne, szklane kineskopy zostały zastąpione nowoczesnymi matrycami, dającymi dużo lepszą jakość wyświetlanego obrazu.
telewizor marki Samsung
Twórca: Mike Mozart
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dodatkowo oferowane dzisiaj w sklepach samsung telewizory mają bardzo dużo dodatkowych funkcjonalności, o jakich starsi bracia mogli tylko pomarzyć. Normą powoli już jest możliwość przyłączenia do sieci wi-fi, czy funkcja Smart TV, a także rozdzielczość full HD, która umożliwia oglądanie rosnącej ilość filmów nadawanych w tym formacie. Znacznie zmniejszyły się także w ostatnim czasie ceny, dzisiaj całkiem przyzwoity telewizor LG zakupić już można za niecałe dwa tysiące, kilka lat temu ceny były za taki sprzęt dużo wyższe. Najlepsze rozeznanie w cenach można znaleźć tu - telewizor LCD.

kot oglądający tv
Twórca: JKehoe_Photos
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dzisiaj na rynku konkuruje ze sobą kilka odmiennych technologii. Najpopularniejsze nadal są telewizory LCD, ich głównym plusem jest niska cena i zużycie prądu. Doskonale będą się nadawać do codziennego, zwykłego oglądania, jednak parametrami obrazu będą nieco odstawać od swoich konkurentów. Znacznie lepsze parametry obrazu mają telewizory plazmowe, w nich oglądający przede wszystkim cenią doskonałe odwzorowanie czarnego i najlepsze kąty widzenia, jak np. tu - telewizory marki LG.


Inni czytali też

Wybór telewizora marki Samsung

telewizor
Twórca: Samsung Electronics
Zainspirowane przez: Samsung Electronics
Kupno telewizora to dzisiaj duże wyzwanie, widząc ilość dostępnych modeli. Telewizor kupić możemy za 1000 zł, ale można wydać na niego i kilkanaście tysięcy - zależeć wszystko będzie od preferencji i finansowych możliwości kupującego. Rzecz jasna telewizory kosztujące kilkanaście tysięcy to najwyższa półka i odbiorców na nie nie ma jednak zbyt wielu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.