Telefony przenośne dawniej i dziś, czyli ile się pozmieniało w telefonii przez ostatnie lata.

Telefony komórkowe stały się obecnie nieodłącznym elementem naszego codziennego dnia. Wielu ludzi zapewne pamięta jeszcze jedne z pierwszych modeli, na jakie należało mieć specjalny plecak. Duże, ciężkie i ogromnie drogie w ciągu zaledwie kilkunastu lat pozmieniały się w superwydajne multimedialne urządzenia, wydajnością sporo przewyższające komputery sprzed kilkunastu lat. Tak ogromna popularność komórek wzięła się stąd, że pozwalają one na prowadzenie rozmów bez względu na miejsce, w którym ktoś się znajduje.

telefon komórkowy
Twórca: SAMSUNG
Zainspirowane przez: NEO24.PL
Obecnie prawie cały obszar Polski znajduje się w zasięgu nadajników jakiegoś operatora, problemem może być tylko rozładowany telefon. Z zalet telefonów komórkowych korzysta biznes, ale także zwykli ludzie, obecnie większość osób jakąś komórkę przy sobie nosi, niektórzy nawet więcej niż jedną. Do tak dużej popularności komórek w naszym życiu przyczyniły się też znaczne spadki cen. Obecnie już za kilka złotych miesięcznie można korzystać z usług niejednego operatora, a za kilkadziesiąt można mieć abonament bez żadnych ograniczeń co do połączeń i smsów, z rozmowami międzynarodowymi i sporym pakietem szybkiego internetu.


Wojna operatorów, a także postęp technologiczny sprawiły, że dzisiaj abonamenty za komórki są bardzo niskie. Na dzień dzisiejszy w naszym kraju funkcjonuje czterech największych operatorów komórkowych i kilkunastu mniejszych, i prowadzą oni ciągłą wojnę o klienta. Jednym z podstawowych elementów takiej rywalizacji są urządzenia dodawane do umów, które się podpisuje. Przeważnie takie umowy są na dwadzieścia cztery miesiące, i w większości przypadków można do tego wziąć nowy aparat telefoniczny. Zależnie od taryfy i modelu może on być albo za symboliczną złotówkę, albo będzie trzeba za niego trochę więcej zapłacić. Wiele osób zmienia telefony dokładnie w dwuletnim cyklu, stare dając komuś bliskiemu lub sprzedając. Są także osoby, które nie czują potrzeby zmiany telefonu, gdyż ich dotychczasowy działa bez zarzutu, więc z urządzeniem, jakie dostaną podczas przedłużania umowy odwiedzają pobliski punkt skupu telefonów i tam je sprzedają.
2019/03/07, 01:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.