Piekarnik do zabudowy – wartościowe zalecenia będą pomocne w wyborze

Metoda zaaranżowania kuchni jest zależna przede wszystkim od jej powierzchni. O ile w niedużej kuchni nie można pozwolić sobie na za wiele rozwiązań, o tyle w tej z większą przestrzenią jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia i naturalnie – budżet. Jednym z kluczowych pytań, które stawiamy sobie podczas planowania tego pomieszczenia, jest sposób ulokowania piekarnika. Nadzwyczaj chętnie wykorzystywanym dzisiaj rozwiązaniem są piekarniki do zabudowy. Na jakie spośród nich się zdecydować, by cieszyć się podjętą decyzją?

meble-bogart.pl/kuchnia-c-43-43.html
Twórca: Laurel L. Russwurm
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Najważniejsze to szukać pośród sprzętów nadających się do zabudowy, to znaczy samodzielnych, niełączonych z płytą grzejną. Płyta do gotowania, na przykład płyta indukcyjna, może być wówczas zamocowana w zupełnie innej części kuchni, wraz z okapem - więcej na ten temat. W tym miejscu warto jest zaznaczyć, iż przede wszystkim godny uwagi jest okap teleskopowy, z ruchomą szufladą, która powiększa powierzchnię pochłaniającą zapachy oraz wilgoć. Wracając do piekarników – dwa podstawowe typy to piekarniki gazowe oraz elektryczne, jakich jest zdecydowanie większy wybór - piekarniki Bosch . Szczególną uwagę należy zwrócić na pobór energii, zatem najlepiej jest wybierać sprzęt w klasie energetycznej A. Istotna jest też pojemność piekarników – im większa rodzina bądź im częściej zapraszamy gości, tym większy rozmiar urządzenia musimy kupić. Najmniejsze piekarniki to około dwadzieścia trzy l, największe z kolei sięgają nawet 90 litrów. Piekarnik zatem należy wybrać przed zamówieniem zabudowy, by nie okazało się, iż jego zainstalowanie nie będzie możliwe, ponieważ np. zabrakło nam jednego centymetra i nie zmieści się we wnękę. Oferowane dzisiaj piekarniki mają wiele funkcji, m.in. grill, grzałki dolne i górne, termoobieg, pieczenie parowe, rozmrażanie czy mikrofala. Z tej przyczyny dobrze jest skrupulatnie przemyśleć, które funkcje będą dla nas najbardziej użyteczne i na podstawie odpowiedzi na to pytanie podjąć końcową decyzję. Zawsze korzystniej jest mieć więcej funkcji, aniżeli zbyt mało, ponieważ coraz częściej i chętniej eksperymentujemy w kuchni, wypróbowując nowe dania.

Dekoracje kuchenne
Twórca: Danny Bollinger
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wybierając piekarniki możesz wziąć pod uwagę różne firmy, a jedną z nich jest firma Gorenje. To znana marka, specjalizująca się produkcji urządzeń wymaganych w każdym gospodarstwie domowym. Warto jest o niej pamiętać oraz znaleźć piekarnik, jaki zrealizuje wszystkie nasze potrzeby.
2020/07/08, 08:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.