Praca na wirtualnym dysku upraszcza wiele procedur

Dostęp do obłoku dzieje się z wykorzystaniem kont odbiorcy które pozwalają na oszacowanie uprawnień dostępu do chmury.
cloud computing
Twórca: ecoev
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Sieć tłumacząc z angielskiego: cloud computing. Owy wzór przetwarzania zapisów bazujący na świadczeniu usług doręczonych przez usługodawcę. Wyraz chmura określa metaforę internetu gdyż na wielu diagramach przedstawiających funkcjonowanie internetu był prezentowany graficznie jako chmurka.

Potwierdzeniem pracy internetowej są zbiory biurowe live, media społecznościowe, dyski sieciowe, zbiory fotografii lub edytory graficzne otwierane w web browser. Znamienne określenia chmury to: magazynowanie (sprawdź automatyczna identyfikacja danych) i lub przetwarzanie danych na zdalnym serwerze na maszynie wirtualnej i lub dostęp poprzez konto klienta.

Walory pracy w chmurze to łatwa praca w grupie, ogólny dostęp, większe zabezpieczenie informacji. Ułomności pracy w chmurze to: groźba usterki, nie funkcjonuje w przypadku awarii internetu, możliwość wtargnięcia, przekroczona intymność, ewentualne przekroczenie tajemnicy zakładu pracy.

Aktywność w internecie wiąże się z logowaniem do chmury z innych komputerów i urządzeń niestacjonarnych. Fakt ten stwarza dodatkowe zagrożenie dla ochrony naszych danych.

Przede wszystkim narażone jest nasze konto, ktokolwiek kto opanuje imię klienta i hasło będzie mógł skopiować nasze konto w chmurze.


Inni czytali też

Z jakiego powodu przy wybieraniu sklepu internetowego nie trzeba sugerować się recenzjami?

Silnik auta
Twórca: Grant.C
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
sklepy Internetowe działają najczęściej w oparciu o oprogramowanie, które w prosty dla użytkowników sposób zarządza magazynem, towarami, dostawami, obrotem i znaczną ilością innych funkcji.


Tego typu rozwiązanie programistyczne określa się najczęściej jako systemy sklepu lub CMS-y, zatem Content Management System.
2021/02/26, 07:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.