Unikatowość polskiego wybrzeża - wypraw się na wydmy i słodkie jeziora do Łeby

Szukasz ustronnej, niedostępnej dla wielkiej grupy wycieczkowiczów miejscowości nad morzem? Z dostępem do dzikiej przyrody (parki krajobrazowe), trasami spacerowymi? Rowy domki już czekają już na ciebie, to jedno z ciekawszych miejsc na naszym wybrzeżu. Szukając większego kurortu ze scenerią morze-jeziora zatrzymamy się w Łebie.


Wybrzeże Bałtyku
Twórca: Maciej Kasprzyk
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Rowy to unikatowa wieś pod wypoczynek nad Morzem Bałtyckim, do której prowadzi faktycznie jedna „większa” droga. Rowy domki otoczone są wodą i nieruszoną przyrodą z wszystkich stron.

Hej, sprawdź to wycieczki szkolne przewóz Kraków, jeśli jeszcze nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej ciekawej stronie a upewnisz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Z niemal każdego miejsca kurortu nad wybrzeże morza mamy kilkanaście minut spacerkiem. Ciut dalej znajduje się duży zbiornik słodkowodny - jezioro przybrzeżne Gardno. W okolicy Rowów jest połączone z akwenem rzeką. Cała wieś rozciąga się wzdłuż długiej i prostej plaży, a idąc w stronę wschodnią natrafimy na wyjątkowy na skalę krajową Słowiński Park Narodowy z wydmami.


Rowy domki letniskowe (sprawdź dostępność - <) to również świetny punkt zaczepienia dla ruchliwych turystów. Na mapie rowerowych szlaków widnieją jako jedna z miejscowości w której możemy rozpocząć cross. Organizatorzy i poradniki turystyczne namawiają, wręcz namawiają o zwiedzanie bicyklem (dostępnym także w wypożyczalniach) z kluczowego powodu. Wydmista okolica sprawia, że nie wszystkie miejsca będą dostępne dla mobilnych samochodowo. Kolejnym argumentem za dwoma kołkami, napędzanymi ludzkimi nogami, jest bliskość przyrody - auto zawsze ogranicza pole widzenia wojażera.

W poszukiwaniu podobnej scenerii, ale większego kurortu masz do wyboru kwatery Łeba. Będą one lepszą bazą wypadową do innych polskich miejscowości na nadbrzeżu (częściej zaznaczana jest jako miejsce docelowe lub przystanek). Łeba jest miasteczkiem otulonym słodką i słoną wodą- na wschodzie i zachodzie jeziorami przybrzeżnymi, od północy morzem. Również doprowadza turystów tu jedyna większa droga.


Dla wycieczkowiczów, którzy pragną wyzwania nie ma rzeczy niemożliwych. Oba kurorty, bliskie żywiołowi wodnemu i pełne lasów pobliskiego Parku Narodowego stanowią dobry przystanek dla tych, którzy decydują się na przemarsz pieszy polskim wybrzeżem. Tutaj będą mogli się zatrzymać, tutejsze domy turystyczne, kwatery, a nawet hotele już czekają na żądnych przygód turystów przez cały rok.
2022/01/13, 07:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.