Różnicapomiędzy stycznikami a przekaźnikami

Stycznik niesłychanie często myli się z przekaźnikiem. Nie powinniśmy się dziwić– regułafunkcjonowaniatych dwóchprzyrządów jest wystarczającotożsama.
maszyny - odbicie
Twórca: Kris Duda
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


styczniki
Twórca: touch and see
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Odpowiednie załączenie umożliwiaprzesyłaniesygnału. W takim przypadkusygnałemmoże być na przykład prąd (zobacz obciazalnosc przewodow) lub napięcie.


Stycznikiróżnią się jednakzasadniczo od przekaźników. W tym przypadku wykorzystuje się jednak układy silnoprądowe, aczkolwiek przekaźniki opierają się na systemach niskoprądowych albo o normierównej zero jakie wybrać styczniki. Wiążąca definicja styczników nie jest zagmatwana. W dziedzinienarzędzi o takich właściwościach, stycznikito elektroniczne łączniki, których zadaniem jest włączanie lub wyciszaniesygnału prądowego lub napięciowego w jednym lub zwiększonejilościsystemów zamkniętych. Stycznik wyposażony jest w cewkę, jakapozwala narzetelnezarządzanieurządzeniem. Stycznikiwykorzystuje się w systemach zamkniętych o silnym obciążeniu. Należydoprecyzować – każdy stycznik może działać jak przekaźnik, lecz przekaźnik nie zawsze jest stycznikiem. Stycznikiwyekwipowane są ponadto w styki dodatkowe pełna oferta dostępna pod adresem . Jaki jest ich główny cel zastosowania? Styki dodatkowe wykonują podtrzymanie dla przycisków załącz, blokują inne Urządzenia technologiczne, zamykają lub wyłączają swój obwód sterowania, służą dla obwodu sygnalizacji. Podsumowując, stycznik to obwód, jakipozwala łączyć zdalnie trójfazowe obwody.
Oprócz styczników prądu przemiennego wykorzystywane są takżesystemybazujące na prądzie stałym. Znamionują się napędem elektromagnesowym lub pneumatycznym. Takie styczniki użytkuje się w komunikacji tramwajowej, kolejowej lub akumulatorowej (czyli takiej, która napędza między innymi wózki).
2020/02/19, 07:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.