Darłówko - doskonały propozycja na odpoczynek 2014|Wakacje w Darłówku

Darłówko to nadmorska, turystyczna dzielnica miejscowości Darłowo. Zlokalizowana jest u ujścia do Bałtyku rzeki Wieprzy, która dzieli ją na dwie części – Zachodnią i Wschodnią. Przemieszczanie się między dwoma częściami dzielnicy upraszcza most zwodzony wybudowany w latach 80. XX, który jest wyłączony dla ruchu kołowego. Obiekt ten, jest jedynym tego rodzaju zabytkiem w naszym kraju.

Przy 3-kilometrowym odcinku ujścia Wieprzy i jednocześnie na wybrzeżu zwanym Słowińskim, umieszczono darłowski port morski, pełniący zarazem rolę: handlową, rybacką i turystyczną.

Między mostem zwodzonym na Wieprzy a Darłowem kursuje tramwaj wodny, z którego znakomicie widać cały pas portu. Cumują tutaj oszałamiające jednostki pływające o długości do 75 metrów i zanurzeniu do czterech metrów a także statki wycieczkowe stylizowane na łodzie Wikingów i starodawne galeony. Port posiada letnie połączenie z duńską wyspą Bornholm, na którą można przypłynąć turystycznym statkiem Żeglugi Gdańskiej. Wiele tu również jachtów i kutrów rybackich, którymi można udać się na łowienie ryb morskich. Przy wejściu do portu w Darłówku wznosi się Latarnia Morska o wysokości dwudziestu dwóch metrów. Obiekt zbudowany został w dziewiętnastym wieku, jednak od momentu jego powstania zrobiono tu kilka remontów. Ostatni z nich miał miejsce w tysiąc dziewięćset dwudziestym siódmym roku i od tej chwili wygląd latarni nie uległ zmianie.

Inni czytali też

Dobry wariant na odskocznię od zimowych obyczajów

temat
Twórca: Thomas Kujawa
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Gdy za oknem prószy śnieg a Ty poważnie zaciskasz zęby śniąc o jakiejś skąpanej w słoneczku plaży, masz dwa wyjścia. Możesz śnić dalej lub przejść od wyrazów do czynów oraz wybrać się czym prędzej w jakieś oryginalne miejsce.Przecież lotnisk nie zamyka się na parę zimnych miesięcy.


Sporą atrakcją Darłówka jest plaża przecięta przez ujście Wieprzy. Plaża wschodnia jest po części odseparowana od morza kamieniami. Mieszczą się tutaj boisko do gry w piłkę siatkową i dmuchane zjeżdżalnie. Plaża zachodnia jest piaszczysta i większa, z lepiej dostosowanym dostępem do strefy kąpielowej. Do dyspozycji urlopowiczów przygotowano tutaj wypożyczalnie sprzętu wodnego i możliwość uprawiania różnego typu sportów. Dodatkową zaletą tutejszych plaż jest korzystny mikroklimat – powietrze jest tu wilgotne i zawiera duże ilości jodu. Innym walorem jest bogata baza turystyczna i stosunkowo niedrogie noclegi Darłówko czeka już, bowiem na wakacje 2014.

Darłówko jest interesującym celem odwiedzin dla wielbicieli historycznych samochodów wojskowych. Każdego roku organizowany jest tutaj Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. W każdym ze spotkań udział bierze kilka tysięcy osób, co powoduje, iż impreza jest największą tego typu w Europie. Dodatkowymi atrakcjami są wtenczas: projekcje filmów, koncerty, karaoke czy bufet kuchni wojskowej. W Darłówku znajdują się też pozostałości po szalenie interesującym obiekcie wojskowym – największej poruszającej się po torach armacie świata, zbudowanej przez Niemców. Należy także wspomnieć, iż podczas stanu wojennego mieściło się tu jedno z miejsc internowania.

***
Całkowitą propozycję na urlop dwa tysiące piętnaście w Darłówku można odszukać w serwisie albo klikając na poniższe linki:
- Darłówko noclegi
- pensjonaty Darłówko
- Darłówko kwatery
- tanie domki nad morzem
2019/08/05, 11:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.