Darłówko - doskonały propozycja na odpoczynek 2014|Wakacje w Darłówku

Darłówko to nadmorska, turystyczna dzielnica miejscowości Darłowo. Zlokalizowana jest u ujścia do Bałtyku rzeki Wieprzy, która dzieli ją na dwie części – Zachodnią i Wschodnią. Przemieszczanie się między dwoma częściami dzielnicy upraszcza most zwodzony wybudowany w latach 80. XX, który jest wyłączony dla ruchu kołowego. Obiekt ten, jest jedynym tego rodzaju zabytkiem w naszym kraju.

Przy 3-kilometrowym odcinku ujścia Wieprzy i jednocześnie na wybrzeżu zwanym Słowińskim, umieszczono darłowski port morski, pełniący zarazem rolę: handlową, rybacką i turystyczną.

Między mostem zwodzonym na Wieprzy a Darłowem kursuje tramwaj wodny, z którego znakomicie widać cały pas portu.

Musisz mieć świadomość, że nasza witryna (http://www.spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-poznan) pomoże Ci w wyszukaniu zajmujących informacji na jakikolwiek temat. Taka strona z pewnością Ci się spodoba.

Cumują tutaj oszałamiające jednostki pływające o długości do 75 metrów i zanurzeniu do czterech metrów a także statki wycieczkowe stylizowane na łodzie Wikingów i starodawne galeony. Port posiada letnie połączenie z duńską wyspą Bornholm, na którą można przypłynąć turystycznym statkiem Żeglugi Gdańskiej. Wiele tu również jachtów i kutrów rybackich, którymi można udać się na łowienie ryb morskich. Przy wejściu do portu w Darłówku wznosi się Latarnia Morska o wysokości dwudziestu dwóch metrów. Obiekt zbudowany został w dziewiętnastym wieku, jednak od momentu jego powstania zrobiono tu kilka remontów. Ostatni z nich miał miejsce w tysiąc dziewięćset dwudziestym siódmym roku i od tej chwili wygląd latarni nie uległ zmianie.

Inni czytali też

Unikatowość polskiego wybrzeża - wypraw się na wydmy i słodkie jeziora do Łeby

Zachód słońca nad polskim morzem
Twórca: Nicole Compton
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Poszukujesz ustronnej, niedostępnej dla szerokiej grupy wycieczkowiczów miejscowości nad Bałtykiem? Z dostępem do dzikiej przyrody (parki narodowe), ścieżkami rowerowymi? Rowy domki już na ciebie czekają, to jedno z interesujących miejsc na polskim wybrzeżu. Większym kurortem w analogicznej scenerii morze-jezioro jest Łeba.


Sporą atrakcją Darłówka jest plaża przecięta przez ujście Wieprzy. Plaża wschodnia jest po części (kufer motocyklowy) odseparowana od morza kamieniami. Mieszczą się tutaj boisko do gry w piłkę siatkową i dmuchane zjeżdżalnie. Plaża zachodnia jest piaszczysta i większa, z lepiej dostosowanym dostępem do strefy kąpielowej. Do dyspozycji urlopowiczów przygotowano tutaj wypożyczalnie sprzętu wodnego i możliwość uprawiania różnego typu sportów. Dodatkową zaletą tutejszych plaż jest korzystny mikroklimat – powietrze jest tu wilgotne i zawiera duże ilości jodu. Innym walorem jest bogata baza turystyczna i stosunkowo niedrogie noclegi Darłówko czeka już, bowiem na wakacje 2014.

Darłówko jest interesującym celem odwiedzin dla wielbicieli historycznych samochodów wojskowych. Każdego roku organizowany jest tutaj Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. W każdym ze spotkań udział bierze kilka tysięcy osób, co powoduje, iż impreza jest największą tego typu w Europie. Dodatkowymi atrakcjami są wtenczas: projekcje filmów, koncerty, karaoke czy bufet kuchni wojskowej. W Darłówku znajdują się też pozostałości po szalenie interesującym obiekcie wojskowym – największej poruszającej się po torach armacie świata, zbudowanej przez Niemców. Należy także wspomnieć, iż podczas stanu wojennego mieściło się tu jedno z miejsc internowania.

***
Całkowitą propozycję na urlop dwa tysiące piętnaście w Darłówku można odszukać w serwisie albo klikając na poniższe linki:
- Darłówko noclegi
- pensjonaty Darłówko
- Darłówko kwatery
- tanie domki nad morzem
2021/11/18, 07:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.