Darłówko - doskonały propozycja na odpoczynek 2014|Wakacje w Darłówku

Darłówko to nadmorska, turystyczna dzielnica miejscowości Darłowo. Zlokalizowana jest u ujścia do Bałtyku rzeki Wieprzy, która dzieli ją na dwie części – Zachodnią i Wschodnią. Przemieszczanie się między dwoma częściami dzielnicy upraszcza most zwodzony wybudowany w latach 80. XX, który jest wyłączony dla ruchu kołowego. Obiekt ten, jest jedynym tego rodzaju zabytkiem w naszym kraju.

wakacje nad morzem 2015
Przy 3-kilometrowym odcinku ujścia Wieprzy i jednocześnie na wybrzeżu zwanym Słowińskim, umieszczono darłowski port morski, pełniący zarazem rolę: handlową, rybacką i turystyczną.

Między mostem zwodzonym na Wieprzy a Darłowem kursuje tramwaj wodny, z którego znakomicie widać cały pas portu. Cumują tutaj oszałamiające jednostki pływające o długości do 75 metrów i zanurzeniu do czterech metrów a także statki wycieczkowe stylizowane na łodzie (zobaczysz tu) Wikingów i starodawne galeony. Port posiada letnie połączenie z duńską wyspą Bornholm, na którą można przypłynąć turystycznym statkiem Żeglugi Gdańskiej. Wiele tu również jachtów i kutrów rybackich, którymi można udać się na łowienie ryb morskich. Przy wejściu do portu w Darłówku wznosi się Latarnia Morska o wysokości dwudziestu dwóch metrów. Obiekt zbudowany został w dziewiętnastym wieku, jednak od momentu jego powstania zrobiono tu kilka remontów. Ostatni z nich miał miejsce w tysiąc dziewięćset dwudziestym siódmym roku i od tej chwili wygląd latarni nie uległ zmianie.

Inni czytali też

Dobry wariant na odskocznię od zimowych obyczajów

temat
Twórca: Thomas Kujawa
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Gdy za oknem prószy śnieg a Ty poważnie zaciskasz zęby śniąc o jakiejś skąpanej w słońcu plaży, masz dwa wyjścia. Możesz marzyć dalej albo przejść od słów do czynów i wybrać się czym prędzej w jakieś niezwykłe miejsce.Wszakże lotnisk nie zamyka się na parę zimowych miesięcy.


Sporą atrakcją Darłówka jest plaża przecięta przez ujście Wieprzy. Plaża wschodnia jest po części odseparowana od morza kamieniami. Mieszczą się tutaj boisko do gry w piłkę siatkową i dmuchane zjeżdżalnie. Plaża zachodnia jest piaszczysta i większa, z lepiej dostosowanym dostępem do strefy kąpielowej. Do dyspozycji urlopowiczów przygotowano tutaj wypożyczalnie sprzętu wodnego i możliwość uprawiania różnego typu sportów. Dodatkową zaletą tutejszych plaż jest korzystny mikroklimat – powietrze jest tu wilgotne i zawiera duże ilości jodu. Innym walorem jest bogata baza turystyczna i stosunkowo niedrogie noclegi Darłówko czeka już, bowiem na wakacje 2014.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.