Nie warto zawsze wyrzucać zepsutego sprzętu AGD i RTV, trzeba pomyśleć które części zamienne uda nam się dokupić, aby urządzenie znów zaczęło działać

Aktualnie sprzęt elektroniczny oraz AGD jest robiony tak, by po kilku latach się zużył. Tak właśnie funkcjonuje w tym momencie system gospodarczy, nie opłaca się wyrabiać solidnych jakościowo sprzętów, albowiem one wcale by się nie niszczyły i nabywca nie powracałby do marketu po zakup kolejnego.
grzałka do kuchenek
Twórca: Ego Public Relations
Zainspirowane przez: Ego Public Relations
Dobrze jest pomyśleć czy nie ma lepszego rozwiązania, żeby nie inwestować co kilka lat w przedmioty pod względem jakich będziemy mieli pełne przekonanie, iż się zniszczą. Jednym z rozwiązań jest oczywiście kupowanie towarów z najwyższej półki, gdzie zapłata nieraz nawet dwukrotnie przewyższa inne artykuły z branży. Na nieszczęście i w tym wypadku nie będziemy mieli pewności, że sprzęt nam się nie zniszczy, a gwarancja po 2 latach się skończy.


Inni czytali też

Pochwała majsterkowicza

domowe AGD
Twórca: Goedeker's
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Pomimo iż jesteśmy ludźmi uzależnionymi od jednorazowych przedmiotów jeżeli coś się popsuje w pierwszym odruchu szukamy nowego modelu, bardziej niezawodnego jak też częstokroć tańszego niż dotychczas posiadane urządzenie. Prawie nikt nie próbuje reperować smartfonów. Praktycznie zniknęły warsztaty reperujące drobny sprzęt gospodarstwa domowego takie jak żelazko albo lokówka. Niestety, działa tutaj ekonomia - nie ma po prostu popytu na takie usługi.


Z tego powodu najlepszym pomysłem będzie nabywanie części zamiennych. Aktualnie na rynku funkcjonuje mnóstwo sklepów stacjonarnych w których możemy nabyć różne elementy, jakie nam się popsuły. Należy mieć jednak wiedzę, iż zazwyczaj są tam części popularnych firm i takie które najczęściej się rozwalają. Możemy mieć gwarancję, iż przykładowo grzałka do kuchenki Mastercook znajdzie się w prawie każdym komisie. Jest to segment jaki bardzo często się zużywa, aczkolwiek kosztuje on kilkanaście złotych i nie trzeba wymieniać całego piekarnika. Jeśli nie chcemy, aby kupiona przez nas grzałka do kuchenki Mastercook była już wcześniej używana, warto poprzeglądać sklepy internetowe, gdyż z pewnością wyszperamy tam artykuły fabrycznie nowiutkie - North (North).

kuchenka
Twórca: Appliance City
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dużo prościej będzie nam znaleźć adekwatny element przeglądając sklepy on-line, ponieważ zwykle dysponują oni szerszym zaopatrzeniem, niż małe sklepiki. Nie ulega wątpliwości, że części wymienne możemy kupić do prawie każdego sprzętu AGD czy RTV, gdyż niektóre z nich błyskawicznie się zużywają, a nie warto jest wydawać po raz kolejny funduszy na nowy ekwipunek. Za każdym razem należy rozważyć to czy nie wystarczyłoby zmienić szybkę w telefonie, baterię w laptopie czy bęben do pralki.

Kiedyś tworzyło się sprzęty tak, żeby były nieśmiertelne. Aktualnie niestety jest całkowicie inaczej, dlatego też po zepsuciu się piekarnika, chłodziarki, telewizora lub innego urządzenia elektronicznego warto skontaktować się z profesjonalistą, aby dowiedzieć się czy nie lepiej zainwestować w jakąś część wymienną.
2017/07/28, 12:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.