Czym jest tzw. broń palna i w jakim miejscu praktycznie każdy mógłby poćwiczyć jej używanie?

Swobodne korzystanie z co poniektórych rodzajów broni jest w Polsce od dłuższego okresu niedozwolone. Innymi słowy należy posiadać istotny powód (np. zagrożenie tzw. miru domowego) oraz zdać specjalistyczne testy psychologiczne.


muzyka
Twórca: Justin Higuchi
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Inni czytali też

Od jakich czynników może zależeć wybór odpowiedniego jachtu?

Modne kolory garsonek
Nie ma raczej osoby, która nie chce odpocząć od codziennych kłopotów chociażby podczas rejsu ze swoją rodziną po ślicznych mazurskich jeziorach. Wymagałoby to jakichś umiejętności i patentu sternika, lecz potem byłaby już tylko przyjemność.


Istnieją jeszcze inne restrykcje, jednak te nie zostały na ludzi nałożone bez wyraźnego powodu.


t-shirt
Twórca: McArthurGlen Designer Outlets
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Takie wymagania regulowane są przez krajową ustawę o broni i amunicji. Określa ona co to jest m.in. tzw. broń palna i które naboje można uznać za odpowiednią do niej amunicję. Jest tak, że jako broń uznaje się każde narzędzie zdolne do rażenia celów na odległość. Tak zwana broń palna to broń miotająca naboje przy pomocy energii gazów powstałych ze spalania ładunku miotającego. Taki wariant broni można by podzielić ze względu na rodzaj użytego układu miotającego. Funkcjonuje więc broń lufowa oraz np. rakietowa.


W rzeczywistości szczęśliwie rzadko samodzielnie posiadamy jakikolwiek z nią kontakt, jednak praktycznie każdy mógłby potrenować strzelanie z różnych typów broni na tak zwanej strzelnicy. To wydzielone miejsce, w jakim można bezpiecznie dla całego otoczenia trenować swe umiejętności strzeleckie. Każde takie miejsce posiada swą zbrojownię, w jakiej dostępnych jest wiele typów broni palnej. Od tej tak zwanej krótkiej (np. rewolwer) do broni długiej (np. karabin). Należałoby także dodać, że funkcjonuje między innymi tak zwana broń myśliwska, czyli broń palna, którą stosuje się w celu regulacji populacji konkretnych zwierząt.


Jaka by wspomniana broń palna jednak nie była, korzystać z niej powinni wyłącznie w konkretnych przypadkach osoby wyszkolone, ponieważ może ona zrobić innemu człowiekowi naprawdę olbrzymią krzywdę.
2019/11/26, 15:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.