Czym jest tak zwana 10 Muza, za co jest odpowiedzialna i w jakim czasie się zjawiła?

Czy wiesz, że w starożytnej Grecji czczono 9 Muz - patronek różnorodnych sztuk, wszakże aktualnie kino oraz dzieła kinematografii uważa się za sztukę taką samą jak przykładowo śpiew? To dlatego już od przeszło stu lat mawia się o tak zwanych dziesięciu Muzach.


Aktualnie hipotetycznie każdy, kto ma smartfon wielokrotnie nakręcił choć krótki filmik przedstawiający np. wygłupiające się dzieciaki czy też obejrzany na pewnej wycieczce pejzaż.


kobiety na zakupach
Zainspirowane przez: travelalberta.com


Takowy film - profesjonalne wideofilmowanie - to znakomita pamiątka z wakacji, jaką można zaprezentować swym przyjaciołom albo swojej nieobecnej na takiej wędrówce rodzinie. Warto dodać, że nawet dzisiaj można by na różne sposobności, np. ślub zamówić ekipę, jaka nakręci film z calutkiej uroczystości. Od pewnego czasu taki obraz filmowy mógłby być zapisany poprzez tak zwanego drona, zatem narzędzie latające, jakie w rezultacie jest w stanie utworzyć film z nieosiągalnej w odmienny wariant perspektywy. Jego możliwych zastosowań jest jednak o wiele więcej, używany jest np. przez biura nieruchomości do zobrazowania proponowanych działek.


Inni czytali też

Lata 90 powracają do mody – czerpiemy coraz większą ilość elementów z minionej epoki

Kubek termiczny Bodum
Twórca: homard.net
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Obserwując aktualne trendy można śmiało dojść do wniosku, iż lata 90 powracają do łask – zauważalne jest to na wielu płaszczyznach.


Oczywiście najprościej zauważyć ten wielki powrót śledząc trendy modowe – sporo elementów nawiązuje do minionej epoki – wracają spodnie jeansowe, obszerne koszule, styl grunge oraz sukienki w kwiaty.


Jednak kiedy właściwie rozpoczęto rejestrować mobilny widok filmowy? Za pionierów kinematografii przypuszcza się powszechnie pochodzących z Francji braci Lumière, którzy pod finał XIX wieku pracowali nad tą technologią.


Nie byli oni wszakże pionierami tzw. kinematografu, ponieważ sam August Lumière stwierdził kiedyś, że był również pewny Polak, niejaki Kazimierz Prószyński, który nas znacznie wyprzedził. Obecnie czy to w Bollywood czy w Hollywood za przemysłem filmowym stoją duże fundusze, ponieważ film (wybierz wideofilmowanie Kraków) to już nie narzędzie propagandy, a przede wszystkim atrakcja.
2019/04/15, 13:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.