Jakie są pozytywy grania w gry komputerowe oraz planszowe?

Mądrze wybrane gry to doskonałe narzędzie rozwoju malucha. Granie w gry komputerowe może mieć oddziaływanie na rozwój wielu funkcji umysłowych oraz społecznych dziecka.


Gry mogą rozwinąć mowę, pomagają zwiększyć koncentrację smyka. Gry planszowe natomiast nauczają przestrzegania zasad, kalkulowania, grupowania, rozróżniania kształtów, cyfr oraz liter. Które gry wybierać? Wszystko jest zależne od celu a także od sytuacji. Jeżeli zapytamy szachistę o to czy królewska gra ma atuty edukacyjne, przeważnie nawet nie usłyszymy odpowiedzi, tylko zobaczymy zdumienie w jego oczach. Każdy wie, iż królewska gra, gra znana już w Persji VI wieku naszej ery, uczy analizy, strategicznego myślenia, polepszają pamięć, orientację przestrzenną, logiczne myślenie. A inne gry? Czy warto pozwolić grać dziecku w ogólnodostępne gry przegladarkowe? Jasne że tak.


gry przegladarkowe
Twórca: Nacho
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Niekiedy nie zdajemy sobie w ogóle sprawy jak dużo obszarów dotyka temat takich rozrywek w życiu młodych ludzi. Także tak zwane planszówki. Granie z dziećmi jest następną sposobnością do spędzenia z nimi czasu. Ma również ogromne edukacyjne walory. Gry planszowe np. uczą one przestrzegania reguł, rachowania, grupowania, rozróżniania kształtów, liter oraz cyfr, rozwijają percepcję a także synchronizację wzrokowo-ruchową, co podnosi sprawność manualną dzieci. Wydłużają też okres, w jakim potomek może się skupić, a to poprzez zaangażowanie, to znowu na skutek współzawodnictwa i przyjemności zwyciężania. Gra jest pretekstem do rozmowy.


Inni czytali też

Gdzie w dzisiejszych czasach można odnaleźć tak popularny sektor jak program TV?

spektakle
Twórca: Lila Sotiriou (Greece)
Zainspirowane przez: IFF
Czasopisma od długiego czasu okazywały się być dla ludzi ważnym źródłem wiadomości. Można tam było znaleźć ostatnie dane z calutkiego świata, sektor z poradami na wątek na ogół spotykanych w codziennym życiu utrudnień, dział relaksowy czy prognozę aury.


Część z gazet zawierała również znany i lubiany przez niemal wszystkich ludzi sektor dotyczący ukochanej atrakcji ludzi bezrobotnych, czyli program TV.


Bywa też katalizatorem do wymierzania pytań przez latorośl a także do rozmów na rozmaite tematy. Jest zatem również źródłem społecznych umiejętności takich jak komunikacja werbalna, dzielenie się, zachowanie kolejności.
2018/01/17, 14:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.