W które gry trzeba zagrać

Razem z rozkwitem gier komputerowych, wytwórcy tworzyli coraz różniejsze warianty gier, znamionujące się odmiennymi sposobami prowadzenia techniki gry, trybu. Ciężko wyodrębnić jakiś konkretny podział gier, gdyż w literaturze przedmiotu nie istnieje konkretny podział gier ze względu na rodzaj.


Zestawiając opisane przez producentów odmiany gier można podzielić je najogólniej na:


gry tekstowe, gry strategiczne, fabularne, fantasy, edukacyjne oraz inne. Omówię dzisiaj wybrane z nich.


Gry wyścigi. Typ gier polegających na ściganiu się z konkurentami. Zadaniem gracza będzie osiągnięcie pierwszego miejsca lub uzyskanie jak najlepszego czasu okrążenia. Można ścigać się różnorodnymi pojazdami (powietrzne), zaś sama natura rozgrywki również może być zmienna (zręcznościowa albo symulacyjna).


Piknik na łonie natury
Twórca: Daniel Glifberg
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Walentynkowy prezent
Twórca: Princess Academy
Zainspirowane przez: Princess Academy


Symulatory charakteryzują się głównie tym, że odzwierciedlają faktyczne wypadki w iluzorycznym świecie, dla przykładu symulatory lotów, symulator podróżowania samochodem, etc. Zachodzą w nich ograniczenia rodzaju fizyka obiektów, aczkolwiek są odstępstwa, np. popularna seria The Sims. Gry podobne na ogół mają samouczek. Symulatory to też tego typu gry, w jakich mamy możliwość budowy miast. W najwyższym stopniu prawdopodobnie popularną grą symulacyjną jest seria wspomnianej wcześniej gry The Sims, w jakiej istnieją ogromne możliwości posunięcia. W skrócie rozrywka polega na prowadzeniu wirtualnego życia Simów (odpowiednik ludzi), którym należy zbudować dom, znaleźć pracę czy dbać o potrzeby fizjologiczne, psychologiczne lub też pozyskiwać znajomości, troszczyć się o nie a także promować na coraz lepsze stanowisko pracy. Gra nadaje się znakomicie dla dziewczynek. Kreowanie idealnych Simów, jakie w pewnym sensie odzwierciedlają nas samych, pozwala spełniać własne fantazjowania w świecie fikcyjnym.


Inni czytali też

W 2016 roku do sklepów trafi nowoczesna kamerka firmy GoPro z rewolucyjnymi parametrami.

restauracja
Twórca: Edsel Little
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Marka GoPro jest bezwzględnym liderem, jeżeli idzie o sprzedaż przenośnych kamerek do rejestrowania różnych wyczynów sportowych. Używają ich sportowcy zawodowi i zwykli pasjonaci ekstremalnych sportów.


Najnowsza kamera marki GoPro 5 Black zadebiutuje na rynku pod koniec 2016 roku.


pomieszczenie


Forge of Empires to gra , w której konstruujesz swoje własne miasto jak też towarzyszysz mu przez wszelkie okresy istnienia cywilizacji, zacząwszy od ery kamienia. Odkrywaj nowe technologie oraz wkraczaj w nowe ery.


Zapisz się na kartach przeszłości, budując unikalne, zaawansowane konstrukcje oraz olbrzymią metropolię. Powiększaj własne imperium dzięki strategicznie zaprojektowanym kampaniom a także błyskotliwym posunięciom militarnym. Stwórz swój świat.
2019/11/06, 07:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.