Czym jest przegladarka, jakie istnieją jej typy i do jakiego celu w zasadzie służy?

Mieszkamy w czasach, gdy Internet jest nam znacznie bardziej niezbędny niżeli - dla przykładu - telewizor. Interaktywne narzędzie, jakim jest Internet pozwala nam na bardzo szybki dostęp do prawie każdej potrzebnej nam w tej chwili informacji.
Należałoby wspomnieć, że aktualnie dostęp do Sieci jest powszechny i niezwykle niedrogi. W zasadzie wręcz wszelki nastolatek posiada dostęp do Internetu choćby w swojej komórce.


Co wszakże jest niezbędne przy wyszukiwaniu informacji? Okazuje się, iż starczy jakaś dobra przegladarka i już. Jednak czym właściwie jest ta przegladarka internetowa? Otóż przegladarka to program, który posiada tzw. pasek adresu, czyli pole tekstowe, w jakim pisze się adres wirtualny. Niniejszym adresem jest zbiór znaków rozpoczynający się od liter www lub http. Czy też należy wiedzieć co znaczą te skróty? Oczywiście, iż nie, jednak jeśli znajomość to do potęgi klucz, to wszakże przegladarka mogłaby służyć także do rozwinięcia wymienionych skrótów. Więc "www" oznacza "World Wide Web", czy "ogólnoświatową sieć", natomiast "http" to "HyperText Transfer Protocol", zatem "protokół przesyłu hipertekstu".


film


Dowolna przegladarka więc może prezentować kod html oraz grafikę lub multimedia takowe jak animacje czy filmy. Należałoby dodać, że przegladarka może posiadać różnorakie odmiany dla komputerów stojących oraz urządzeń przenośnych takich jak np. tablet.

Żeby zdobyć nowe dane na opisywane zagadnienie przenieś się tutaj (http://ratynscystomatologia.pl/), a zapewne nie będziesz zawiedziony Upewnij się, że tak jest!

Istnieją różne przeglądarki, z jakich w najwyższym stopniu znajome to Firefox, Opera, Chrome, Internet Explorer lub Safari.
Oczywiście każda przegladarka może zostać przyszykowana w odmianach na różne sprzęty, czyli mogłaby istnieć przegladarka Firefox w opcji na PC i Firefox w opcji na komórki.
2019/08/06, 15:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.