Atrakcje turystyczne Gdańska, Gdyni i Sopotu

Trójmiasto to chyba największe skupisko zachwycających zabytków wtopionych w architekturę miast. Rocznie odwiedza je tysiące podróżników. Każdy znajdzie tu cokolwiek dla siebie.


Gdańsk, Gdynia oraz Sopot.


atrakcje gdańsk gdynia sopot
Twórca: sundyme
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


To 3 miasta, w których znajdują się specyficzne symbole. Nie istniałby Gdańsk bez wodotrysku Neptuna, imponującego żurawia oraz stoczniowych dźwigów. Istotą Sopotu jest natomiast tłumnie zwiedzane molo, w Gdyni klif i żaglowiec Dar Pomorza. Urlop w Trójmieście będzie mało udany bez Spaceru po sopockim molo. Owa specyficzna wizytówka miasta składa się z 2 części, spacerowej długości 511,5 m oraz placu na lądzie o powierzchni 20 tys. m2. Lądowa część o nawierzchni 20 tysięcy m2 są to niekończące się atrakcje. Znajdują się tam także cudowna fontanna, morska latarnia z punktem widokowym, koncertowa muszla, bezlik punktów gastronomicznych. W trakcie lata na placu owym aranżowane są masowe imprezy, zimą działa w tym miejscu lodowisko.


Inni czytali też

W jaki sposób wygląda praca fotografika dziecięcego?

zdrowie - pejzaż
Twórca: Kamil Porembiński
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Profesja fotografa dziecięcego coraz to częściej znajduje się na liście profesji wybieranych przez mamy wypatrujące nowej drogi kariery oraz osobistego rozwoju. Dla wielu z nich dziecięca fotografia to nie wyłącznie sposób na zyskiwanie pieniążków, lecz głównie praca, w jakiej mogą realizować pasje.


W jaki sposób wygląda praca fotografa dziecięcego od podszewki? Zapoczątkowanie kariery fotografa dziecięcego dla wielu pań jest sprzężone z życiem familijnym.


dzieci podczas meczu
Twórca: Paul
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Jeśli idzie o atrakcje Gdańsk Gdynia Sopot na pewno wart zobaczenia jest także Długi Targ znajdujący się w Gdańsku. Jest to rozszerzenie ul. Długiej. Zwieńczony Zieloną Bramą, kończy Szlak Drogi Królewskiej.

Aktualnie ciężko o dobre i wiarygodne omówienie w kontekście opisywanej tematyki, jednak jeśli chcesz takie poznać, to zwyczajnie wejdź na ten link.

Dziś to jedno z najbardziej popularnych miejsc w Gdańsku, gdzie mieści się wiele kafejek, piwiarni i restauracji.


Ulica Długa nieco odsuwa się od linii prostej, a wszystko po to, ażeby móc obejrzeć z miarodajnej perspektywy najważniejsze budynki tego miasta: Ratusz, budynek pocztowy z odnowionym środkiem, domek Ferberów z 1560 roku, Lwi Zamek z roku 1569 oraz dom Schumanów z posągiem Zeusa na wierzchołku.
2021/08/09, 15:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.