Atrakcje turystyczne Gdańska, Gdyni i Sopotu

Trójmiasto to chyba największe skupisko zachwycających zabytków wtopionych w architekturę miast. Rocznie odwiedza je tysiące podróżników. Każdy znajdzie tu cokolwiek dla siebie.


Gdańsk, Gdynia oraz Sopot.
atrakcje gdańsk gdynia sopot
Twórca: sundyme
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


To 3 miasta, w których znajdują się specyficzne symbole. Nie istniałby Gdańsk bez wodotrysku Neptuna, imponującego żurawia oraz stoczniowych dźwigów. Istotą Sopotu jest natomiast tłumnie zwiedzane molo, w Gdyni klif i żaglowiec Dar Pomorza. Urlop w Trójmieście będzie mało udany bez Spaceru po sopockim molo. Owa specyficzna wizytówka miasta składa się z 2 części, spacerowej długości 511,5 m oraz placu na lądzie o powierzchni 20 tys. m2. Lądowa część o nawierzchni 20 tysięcy m2 są to niekończące się atrakcje. Znajdują się tam także cudowna fontanna, morska latarnia z punktem widokowym, koncertowa muszla, bezlik punktów gastronomicznych. W trakcie lata na placu owym aranżowane są masowe imprezy, zimą działa w tym miejscu lodowisko.


dzieci podczas meczu
Twórca: Paul
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Jeśli idzie o atrakcje Gdańsk Gdynia Sopot na pewno wart zobaczenia jest także Długi Targ znajdujący się w Gdańsku. Jest to rozszerzenie ul. Długiej. Zwieńczony Zieloną Bramą, kończy Szlak Drogi Królewskiej. Dziś to jedno z najbardziej popularnych miejsc w Gdańsku, gdzie mieści się wiele kafejek, piwiarni i restauracji.
Ulica Długa nieco odsuwa się od linii prostej, a wszystko po to, ażeby móc obejrzeć z miarodajnej perspektywy najważniejsze budynki tego miasta: Ratusz, budynek pocztowy z odnowionym środkiem, domek Ferberów z 1560 roku, Lwi Zamek z roku 1569 oraz dom Schumanów z posągiem Zeusa na wierzchołku.
2020/05/01, 07:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.