Atrakcje turystyczne Gdańska, Gdyni i Sopotu

Trójmiasto to chyba największe skupisko zachwycających zabytków wtopionych w architekturę miast. Rocznie odwiedza je tysiące podróżników. Każdy znajdzie tu cokolwiek dla siebie.


Gdańsk, Gdynia oraz Sopot.


atrakcje gdańsk gdynia sopot
Twórca: sundyme
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


To 3 miasta, w których znajdują się specyficzne symbole. Nie istniałby Gdańsk bez wodotrysku Neptuna, imponującego żurawia oraz stoczniowych dźwigów. Istotą Sopotu jest natomiast tłumnie zwiedzane molo, w Gdyni klif i żaglowiec Dar Pomorza. Urlop w Trójmieście będzie mało udany bez Spaceru po sopockim molo. Owa specyficzna wizytówka miasta składa się z 2 części, spacerowej długości 511,5 m oraz placu na lądzie o powierzchni 20 tys. m2.

Ta solidna oferta (http://stadion.bialystok.pl/home/strefa-biznesu/oferta/konferencje-szkolenia-spotkania-firmowe.html), którą przygotowaliśmy dla fanów opisywanej tematyki, zawiera pokrewne dane na to fascynujące zagadnienie - zobacz tutaj.

Lądowa część o nawierzchni 20 tysięcy m2 są to niekończące się atrakcje. Znajdują się tam także cudowna fontanna, morska latarnia z punktem widokowym, koncertowa muszla, bezlik punktów gastronomicznych. W trakcie lata na placu owym aranżowane są masowe imprezy, zimą działa w tym miejscu lodowisko.


Inni czytali też

Trudne warunki pogodowe – jak sobie z nimi radzić?

nagrzewnica
Twórca: Klimatop
Zainspirowane przez: www.klimatop.pl
Dla każdego z nas jest ważne, aby czuć się dobrze w swoim mieszkaniu. W końcu to tam spędzamy nad wyraz dużo czasu, tam odpoczywamy, odprężamy się, ale niejednokrotnie też pracujemy, wypełniamy część obowiązków. Dlatego dbamy o wybór mebli, wystrój. Lecz to nadal nie koniec. Ważne są również odpowiednie warunki panujące we wnętrzu, a zatem także temperatura. Niestety w wielu mieszkaniach w okresie lata bywa zbyt gorąco, a zimą za zimno. W jaki sposób można sobie z tym poradzić?


dzieci podczas meczu
Twórca: Paul
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Jeśli idzie o atrakcje Gdańsk Gdynia Sopot na pewno wart zobaczenia jest także Długi Targ znajdujący się w Gdańsku. Jest to rozszerzenie ul. Długiej. Zwieńczony Zieloną Bramą, kończy Szlak Drogi Królewskiej. Dziś to jedno z najbardziej popularnych miejsc w Gdańsku, gdzie mieści się wiele kafejek, piwiarni i restauracji.


Ulica Długa nieco odsuwa się od linii prostej, a wszystko po to, ażeby móc obejrzeć z miarodajnej perspektywy najważniejsze budynki tego miasta: Ratusz, budynek pocztowy z odnowionym środkiem, domek Ferberów z 1560 roku, Lwi Zamek z roku 1569 oraz dom Schumanów z posągiem Zeusa na wierzchołku.
2019/07/01, 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.