Fitness jumping – reguły, efekty a także przeciwwskazania

Fitness jumping to nowy rodzaj ćwiczeń, który zdobywa coraz to większą popularność.


Mówiąc w skrócie fitness jumping polega na skakaniu na mini trampolinie.


Wariat i zakonnica
Twórca: Kuźnia PR
Zainspirowane przez: Kuźnia PR


Faktycznie jednak nie jest to tak łatwe, jak z początku się wydaje. W Polsce ćwiczenia na trampolinie, czyli jumping Szczecin dopiero staje się popularny. Coraz więcej fitness klubów wprowadza do swej oferty tego rodzaju zajęcia. Treningi mogą być bardzo spokojne, polegające na miłym bujaniu się na trampolinie, bez skakania w górę bądź podnoszące tętno (bieg w miejscu). Mogą także polegać na podskakiwanie (obydwie stopy odrywają się od trampoliny), w trakcie którego wzmocnią się muskuły brzucha i nóg. Dzięki możliwościom wykorzystania wielu ruchów i technik jumping fitness gwarantuje wszechstronny trening całego ciała (zmuszając muskuły, szczególnie głębokie, do prędkich skurczów), zaś miękka nawierzchnia trampoliny gwarantuje amortyzację, dlatego nie obciąży stawów.


Inni czytali też

Co powinny dawać rozgrywki komputerowe oraz co możemy uzyskać grając w nie?

civic tuning
Zainspirowane przez: foter.com
Smartfony oraz laptopy to naturalnie symbole naszych czasów. Takie sprzęty mogą służyć zarówno do zarabiania pieniędzy jak i rozrywki. A zgodnie z tym co wiemy, rozrywka w postaci np. gier komputerowych jest atrakcyjna dla wszystkich użytkowników tego typu urządzeń.


video
Twórca: www.4taroty.pl


Badania udowadniają również, iż treningi na mini trampolinie są stosowne dla osób starszych, mających problemy z równowagą. Wykazują także iż obciążenie, które generuje skakanie na trampolinie jest jednakowe tak na kostkach, plecach i czole, gdzie było mierzone (i o wiele poniżej progu, w którym kości mogłyby ulec uszkodzeniu), natomiast w trakcie biegania nasze kostki będą obciążone prawie dwa razy bardziej od innych części ciała.

Jeśli ten tekst okazał się dla Ciebie wartościowy, nie zwlekaj i zobacz szczegóły tutaj stomatolog bielany warszawa - zobaczysz jeszcze bardziej szczegółowe dane.

/J]


Podczas podskakiwania na trampolinie stosunek zużycia tlenu w porównaniu do zapotrzebowania był czasem większy niż w czasie biegania . Przy podobnym poborze tlenu, musimy wykonać o 68 % większy trud w przypadku biegania aniżeli skakania na trampolinie.
2019/08/06, 15:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.