Kafetiery i sokowniki – narzędzia do każdej kuchni

Jeszcze kilka lat temu słynnym podarunkiem weselnym wręczanym młodej parze były serwisy obiadowe. Klasa spojona z praktycznością to niewątpliwy atut owego upominku. Niektórym małżonkom udaje się utrzymać dane serwisy obiadowe w niemal nietkniętym stanie przez kilkadziesiąt lat.


fondue
Zainspirowane przez: www.garneczki.pl
Serwisy kawowe – niezbędne w każdym domu
Powodzenie serwisów obiadowych nieznacznie przybladła. Zapewne dlatego, iż coraz mniej osób gotuje we własnym mieszkaniu. Współcześnie prym wiodą jednak takie naczynia jak na przykład talerze szklane, garnki do gotowania na parze, bądź sokowniki. Warto zastanowić się jeszcze nad serwisami kawowymi. Większość osób chętnie pija czarny napój, natomiast to niespotykany widok na polskich stołach. Niemniej jednak znawcy kawy zaznaczają, iż smak owego napoju zależy dodatkowo od naczynia, w jakim został on podany. Nie do przecenienia jest też procedura przygotowania. Tu królują ekspresy i kafetiery.

Kafetiery – szybka kawa w przednim stylu
Kafetiery to małe urządzenia do zaparzania kawy. Choć wykonane są z rozmaitych materiałów, niekiedy ogromnie drogich, zazwyczaj nabywane są te z aluminium. Choć w ojczystych kuchniach rządzi szkło (czego przykładem są wszechobecne talerze szklane) nie stworzono w dalszym ciągu kafetery (zobacz ładne kafetery na skonstruowanej z tego surowca. Kafetiery parzą dużo mniej kaw, niż ekspresy.

Nie ociągaj się, a jeżeli zaciekawił Cię opisywany temat, to odsyłam do tej strony (https://www.francke-art.pl/meble-metalowe/pomieszczenia/do-sypialni/). W tym miejscu znajdziesz interesujące wpisy.

Są jednakże niezmiernie przydatne i pomimo poniekąd historycznego stylu, kapitalnie prezentują się w nowoczesnej kuchni.

Sokowniki i parowary– moda na zdrowie
Odkąd dominuje trend zdrowego żywienia oraz dbania o formę atrakcyjne stały się sokowniki i garnki do gotowania na parze. W sokownikach można przyrządzać soki zarówno z owoców, jak i jarzyn. Można też gotować w nich na parze. Nie funkcjonuje to jednakże w obie strony.

Czy rozpatrywana tematyka bardzo Cię zainteresowała? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik, a tam zobaczmy także podobne artykuły.

Garnki do gotowania na parze (więcej: fajne artykuły do kuchni na tej stronie) służą jedynie do tego, do czego nawiązuje ich nazwa. Można jednak na nich przyrządzić dosłownie wszystko – od warzyw poczynając, na rybach kończąc.
Zainspirowane przez: Garneczki
Twórca: k.s.
2019/12/19, 07:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.