Czajniki ceramiczne

Czajniki ceramiczne, jak każdy wie, to naczynia będące w każdej kuchni pozwalające przegotowanie wody. Tradycyjny model czajnika powstaje z garnka z pokrywką posiadającym wygiętą rurkę pozwalającą wylewać wodę precyzyjnie do innych naczyń bez potrzeby unoszenia górnego wieka. W sklepach jest mnóstwo takich czajników. Z pewnością każdy z nich posiada znaczący gwizdek, który sygnalizuje o ukończeniu procesu gotowania wody.


Czajnik kontra czajnik
Czajnik ceramiczny
Najbardziej popularnymi czajnikami są czajniki stalowe z oraz czajniki emaliowane. Do gotowania wody potrzebują one jednak zewnętrznego źródła ciepła. Bez posiadania kuchenki gazowej nie ma możliwości użycia czajnika. Z tego powodu na rynku do kupienia są również czajniki elektryczne, które najszybciej ze wszystkich dostępnych czajników umożliwią uzyskać gorącą wodę do kawy. Pierwszy czajnik elektryczny został stworzony w 1891 roku przez firmę Carpenter Electric Company. Od tej pory w sprzedaży znalazły się czajniki elektryczne o różnym materiale i różnej pojemności. Najbardziej znanymi czajnikami podłączanymi do prądu są czajniki elektryczne z tworzywa sztucznego, które nieraz odstraszają plastikową obudową i bardzo często nie pasują do naszych delikatnych kuchni. Poza tym tworzywo sztuczne jest mało zdrowym materiałem do kontaktu z żywnością, a a już na pewno nie z gorącą wodą.

Czajniki z zastawą
Sklep z drobnym agd proponuje najzdrowsze czajniki elektryczne wykonane z ceramiki o pojemności 1,2 litra. Wszystkie, dostępne na stronie sklepu posiadają obrotową podstawkę oraz zabudowany element grzewczy. Czajniki z zastawą, to zestawy ceramiczne – czajnik, zaparzacz i filiżanki. Charakteryzują się delikatną stylizacją. Dla osób mających wystrój kuchni w kolorze niebieskim proponujemy czajnik ceramiczny DELFT z subtelnymi niebieskimi zdobieniami. Dla pasjonatów przyrody – czajnik ceramiczny MING z pięknym wzorkiem ćwierkających ptaków na drzewie. Osoby o artystycznej duszy na pewno ucieszy czajnik ceramiczny PASSIONATO ze wzorem wirującej w tańcu pary, natomiast osoby lubiące kolory zaczaruje czajnik ceramiczny ART DECO. Bardzo tradycyjnym i dodatkowo pasującym do każdego wystroju kuchni jest czajnik ceramiczny VENGA z drobnymi czarno-szarymi kwiatkami (zobacz na stronie ).

Czajniki ceramiczne
W propozycjach sklepu znajdują się czajniki ceramiczne niemieckiej firmy HAEN. Każdy z nich można kupić oprócz tego z zestawem do herbaty posiadającym te same wzorki co czajnik. Sklep z wyposażeniem kuchni oferuje czajniki HAEN o pojemności od 0,6 do 1,2 litra. Wszystkie posiadają nietuzinkowy kształt i zdobienie. Czajnik ceramiczny HONG KONG ma pozłacany motyw liści. Natomiast czarny czajnik ceramiczny TOKYO zaskakuje pięknym motywem białych kwiatów spotykanym w Kraju Kwitnącej Wiśni. Czajnik ceramiczny BARCELONA swoimi oraz kolorystyką nawiązuje do lat 50. Oprócz tego czajnik ceramiczny AMSTERDAM czaruje bogatym motywem w stylu Delft.

Czajniki ceramiczne z sklepu z wyposażeniem kuchni dodadzą delikatności Twojej kuchni.

Bardzo ciekawią nas Wasze komentarze. Czy masz więcej pytań? (https://amdk.pl/naroznik-primo) Jeśli tak, to zachęcamy do pisania. Z przyjemnością ustosunkujemy się do najmniejszej wieści.

Każdy z nich spotka się również z dużą aprobatą jako prezent na rocznicę ślubu.
Twórca: A.Z.
2022/01/05, 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.