Pochwała majsterkowicza

Mimo że jesteśmy ludźmi uzależnionymi od rzeczy jednorazowego użytku jeśli coś się zepsuje w pierwszym odruchu wyszukujemy nowego modelu, w wyższym stopniu niezawodnego jak też częstokroć tańszego niż dotychczas posiadane urządzenie. Praktycznie nikt nie stara się naprawiać smartfonów. Prawie zniknęły warsztaty reperujące drobny sprzęt gospodarstwa domowego takie jak żelazko albo lokówka. Niestety, działa tutaj ekonomia - nie ma po prostu popytu na takowe usługi.

pralka
Twórca: DAVID HOLT
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Rzecz jasna producenci oprzyrządowania prowadzą serwisy gdzie można naprawić wadliwy sprzęt, jednak jest to bardziej forma troski o konsumenta niż ekonomiczna nieodzowność. Stąd dużo łatwiej kupić przykładowo nowiutką chłodziarkę aniżeli szukać punktu usługowego który za przyzwoite pieniądze zreperuje nam dla przykładu pralkę Whirpool awm 6061 silnik pompy. Naturalnie jak się bardzo postaramy odnajdziemy dobry warsztat. Nie oznacza to, iż majsterkowicze całkowicie wyginęli. Jeśli czujemy się na się na siłach można samemu wymienić niesprawny silnik pompy lub inną cześć. Na szczęście jak w dużej części innych przypadków ze wsparciem przychodzą nam przeróżnego typu serwisy aukcyjne dostępne w sieci, gdzie możemy znaleźć praktycznie każdy typ oprzyrządowania potrzebny majsterkowiczowi, zacząwszy od piły łańcuchowej a także kompletu kluczy nasadowych aż po elementy elektroniczne, tj. transformator inwentera 4004d oraz inne np: www.north.pl/karta/4004d-trafo-ccfl-inwertera,729-ZX-3704.html. Poza częściami zamiennymi sieć internetowa oferuje także wiele lokalizacji gdzie możemy znaleźć porady jak wykonać jakąś reperację - jedne z nich są w wyższym stopniu, inne mniej miarodajne.


Inni czytali też

Każdy z nas w codziennym życiu będzie korzystać z różnych urządzeń AGD

sprzęt agd
Twórca: Daniel Oines
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zakupy z reguły lądują w lodówce, gdzie przez kilka dni będą oczekiwać na swoją kolej, na gazowej kuchni można przygotować codzienne obiady, a brudną bieliznę wypierze wydajna pralka automatyczna. Sprzęty takie są tak powszechne, że ciężko niektórym sobie wyobrazić bez nich życie, a problem zaczyna się pojawiać, gdy coś się zepsuje.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.