Do czego używane są drony? Czego jeszcze o nich musimy się dowiedzieć?

O dronach pewnie słyszał już niemal każdy. Jest o nich dosyć głośno ostatnimi czasy. Nie tylko w naszym kraju, lecz też na świecie. Są używane do wciąż większej ilości zadań. Weszły na rynki światowe przebojem i stale święcą tryumfy. Przyszłość i plany na wykorzystanie takich urządzeń są wielkie i na pewno jeszcze będziemy słyszeć o nich często. Zatem gdzie można je zobaczyć oraz do czego są one używane?
koncert nakręcony dronem
Twórca: Piotr Drabik
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
O wykorzystaniu takich urządzeń do fotografowania i filmowania pewnie nie trzeba nikomu wspominać. Do takich celów w Polsce używany jest np.

Zaintrygowała Cię ta informacja? Jeśli masz chęć przeczytać więcej, sprawdź na stronie (http://muzyka-bez-zaiks.pl/) podobne informacje, one również będą na opisywany temat.

dron Phantom, sprawdź specyfikację: . Jest to zaledwie jedno z niewielu zastosowań, o jakich pewnie słyszeliśmy wszyscy. Świadczy o tym z pewnością ilość firm świadczących usługi w zakresie takiej fotografii. Natomiast pewnie o zastosowaniu dronów w geodezji, fotogrametrii czy meteorologii nie wiemy za wiele. Może dlatego, że w naszym kraju nie jest to za bardzo powszechne. Jednak na przykład dron, jaki zrobili Amerykanie dla NASA pomaga w tropienia huraganów. Jest to jednak urządzenie, które posiada znacznie większe rozmiary od takich standardowych. Długość skrzydeł to około 35 metrów z tego powodu jest on raczej pod względem wymiarów zbliżony do zwykłego samolotu.

Niektóre drony na świecie wykorzystuje się w akcjach ratunkowych. Są przydatne szczególnie w nocy kiedy możemy zamocować na nich kamerę termowizyjną. Mogą zbadać szybciej konkretny obszar niż ekipa ratunkowa co jest szczególnie istotne choćby zimą gdy czas działa na niekorzyść. Jak mowa o ratownictwie warto wspomnieć o dronie, który został stworzony w Niemczech i pozwala w szybkim czasie dostarczyć defibrylator do osoby poszkodowanej w wypadku lub kogoś kto doznał zawału. Można w taki sposób uratować życie wielu ludzi.

Więcej modeli dronów znajdziesz tutaj: .

Inni czytali też

Miejsce w którym można przyzwoicie zjeść

Lektor
Twórca: Best Brands PR
Zainspirowane przez: Best Brands PR
Miejsce w jakim można porządnie zjeść, potańczyć i spotkać się z kolegami, atrakcyjnie spędzając wolny czas jest niezwykle ważne. Ktokolwiek, niezależnie od smaków kulinarnych, odnajdzie we Wrocławiu coś świetnego dla siebie.


Wiedziemy szybki tryb życia, brakuje nam czasu na relaks i rozrywki.


dron 3DR SOLO
Twórca: Christopher Michel
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Bardzo ważne zastosowanie mają takie urządzenia w nauce. Pokazuje to chociażby użycie ich w badaniach archeologicznych. W państwach, w których dobowe różnice temperatur są bardzo duże, jak choćby w Arabii Saudyjskiej, możemy za pomocą kamery termowizyjnej odkrywać stare zabudowania i kamienne struktury będące pod ziemią. Jest tak bo pozostałości te nagrzane mocno w ciągu dnia ochładzają się o wiele wolniej niż gleba. Z tego powodu po zmroku jak temperatura obniża się, są one widoczne dla kamery jako cieplejsze plamy. W oceanografii na przykład wykorzystuje się innego typu drony, które poruszają się w wodzie. Tak, zapewne nie wszyscy wiedzą, iż tego typu urządzenia także są dronami. Są w stanie przeszukiwać głębię mórz i oceanów i odkrywać nieznane miejsca i stworzenia.
2020/01/04, 07:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.