Co jest wymagane do kierowania motorówką i ile one mogą kosztować?

Po m.in. polskich wodach pływa wiele różnorodnego rodzaju jednostek pływających. Od łódek, skuterów wodnych po kajaki czy łodzie motorowe.


Co interesujące, w Polsce na tzw.


śródlądziu, aby móc sterować jachtami o długości poniżej 7,5m nie jest niezbędny żaden patent żeglarski. Tak jak w wypadku małej motorówki o silniku mniejszym niż 10Kw. Wówczas w przypadku większych jednostek obligatoryjny jest stosowny patent lub certyfikat. Dokument tego typu można by wyrobić we właściwym związku sportowym. Najniższe uprawnienia w odniesieniu do motorówek to sternik motorowodniactwa. Posiadając je, można by legalnie sterować motorówką posiadającą silnik o sile do 60 Kw, tak na śródlądziu, jak i na morzu. W tym jednak przypadku powinny być to rejsy dzienne oraz nie dalej niż dwie mile morskie od nadbrzeża.

Musisz znaleźć dodatkowe takiego typu informacje? Kliknij ten link - więcej zobaczysz w serwisie (https://www.eccoholiday.com/hotel-malta-the-palace-hotel-malta-14644.html), który analizuje zbliżone zagadnienia.

Do uzyskania wymaganych certyfikatów, należy mieć m.in. ukończony 12 rok życia, skończone przeszkolenie oraz zaliczony stosowny test. W przypadku większych jednostek wymagania są stosownie większe. Naturalnie najlepiej jest uzyskiwać uprawnienia powoli, wraz z pogłębianiem się doświadczenia właściciela łodzi motorowej.


motorówki
Twórca: Matthias Haas
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Jak jednak prezentują się inne rzeczy związane z posiadaniem takiego rodzaju sprzętu? Do przewiezienia łódki konieczna jest specjalna przyczepka, natomiast na wodzie teoretycznie mogą być tylko przycumowane do nadbrzeża, ale najlepszym wyjściem mogłoby być posiadanie własnego hangaru. Bardziej korzystną informacją jest to, że motorówki nie muszą być zbyt drogie.


Inni czytali też

W jaki sposób można spędzić wieczór kawalerki Gdańsk nam udowodni

paintball gdańsk
Twórca: http://pixabay.com/
Zainspirowane przez: http://pixabay.com/
Nie ma znaczenia, czy pragniemy gdzieś zwyczajnie wyjść ze znajomymi, czy może pragniemy świętować jakąś konkretną okazję, będziemy mogli wybierać w przeróżnych proponowanych możliwościach, tak aby mieć szansę je dopasować do siebie.


Nowy sprzęt można zakupić już za parę lub kilkanaście tysięcy PLN. Oczywiście tyczy się to małych motorówek. Te większe warte są trochę więcej.
2021/03/03, 08:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.