Skąd bierze się fenomen gier online?

W światku gier online ostatnie lata upływają na wzroście gier dostępnych dzięki przeglądarkom. Mamy tutaj dwie możliwości wejścia w świat wirtualny - przez samą stronę www lub też po zainstalowaniu gry na swoim dysku. Drugi z wariantów gwarantuje więcej wyborów, gierkowych „fajerwerków”, a co za tym idzie, daje więcej atrakcji.

Odzew jaki mają gry na przeglądarkę to głównie zasługa dostępności i darmowości. By móc w nie zagrać nie potrzeba żadnych środków finansowych ani licencji, wystarczy iż dokonamy szybkiej rejestracji na portalu i to wszystko. Pozostaje jedynie wdrożenie się w wirtualny świat, przechodzenie kolejnych poziomów czy zdobywanie umiejętności. To zależy już tylko od czasu, który włożymy w wirtualną przygodę.

Gry przeglądarkowe
Twórca: Patrick Bombaert
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Atrakcyjności grom na przeglądarkę dodaje fakt, że na portalach mogą mierzyć się zarówno koledzy jak i gracze z całego świata. Nie wypada narzekać na nudę i brak partnera - gdy ktoś ze znajomych „nawali”, zapewne znajdziemy za chwilę osobę, która chętnie rozegra z nami partyjkę lub pojedynek, a którą zidentyfikujemy po nicku. Jest to najzwyczajniejsza nazwa gracza, często odsyłająca do kluczowych statystyk w świecie gry - zobacz więcej.

Inni czytali też

Podjąłeś własną pierwszą pracę i opłacasz w tym roku podatki? Od początku nowego roku więc wesprzesz szeregipodatników obowiązanych do rozliczenia się z nich

człowiek biznesu
Twórca: University of the Fraser Valley
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
To pierwsze w życiu rozliczenie się z Urzędem Skarbowym niemal zawsze napawa jakimś strachem, lecz tak faktycznie to nie ma się czego obawiać.


Pierwszy raz osiągasz dochody, więc nie masz w tym doświadczenia, zewsząd słyszysz marudzenie różnych ludzi, ale Ty nie musisz się martwić.


Dzięki podglądaniu konkurenta szybko sprawdzimy jaki poziom prezentuje. W kontekście gier nastawionych na konfrontację pozwala to uniknąć nierównego pojedynku, śmierci, a tym samym rozpoczynania wszystkiego od początku. Takiego scenariusza wszyscy gracze obawiają się najbardziej. Zatem kliknięcie obok ikonki gracza umożliwia na szybkie podejrzenie statystyki konkurenta, jego profesjonalizm, czy najważniejsze w batalii wskaźniki siły ognia.
Wskaźniki graczy online niełatwo sprecyzować w dość ogólny sposób bez wchodzenia w konkretne gry - w „sportowych” liczą się rankingi i passy, kiedy chodzi o gry strategiczno-ekonomicznych mamy na uwadze więcej czynników pobocznych, które wpływają na „siłę” naszej jednostki na wirtualnej mapie.

W grach bitewnych już na samym początku poznajemy zasady walki zgodnej z zasadami i regulaminami gry. Im szybciej dozbroimy się, poprawimy siłę ognia, tym większe będą szanse na zwycięstwo w starciu z równie dozbrojonym rywalem. Jest to bowiem kluczowa karta przetargowa na drodze do stania się potentatem w świecie wirtualnej batalistyki.
2017/09/04, 07:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.