Gdzie poszukiwać elementów zamiennych do urządzeń elektronicznych i jak wytłumaczyć zasadność ich naprawy?

Przy ogromnym wyborze elektroniki i jej powszechnej dostępności na rynku, przeciętny Polak bez trudu wymienia wysłużone modele na nowoczesne. Są jednak sytuacje, w których bardziej opłaca się szukać części do naprawy, niż nowego towaru w galerii handlowej. Rozpatrzmy więc jedną z takich sytuacji.

Części , śruby
Twórca: http://www.sxc.hu
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
Wyjeżdżamy na długo wyczekiwane wakacje i bierzemy ze sobą nasz ulubiony, mały, przenośny turystyczny telewizor. Pewnego pogodnego dnia nasz sprzęt odmawia posłuszeństwa. Szybko okazuje się, że bez przeszkód zlikwidujemy usterkę. Warunek jednak jest następujący: wymiana jednej z wielu części. To trochę absurdalna sytuacja, bo nie każdy przecież zna się na odbiornikach telewizyjnych. Wystarczy jednak, że uszkodzi się część obudowy z plastiku i używanie sprzętu nie jest już bezpieczne, a sam jego wygląd daleki jest od pięknego.

Tak czy owak, przypominamy sobie, że kilka dni wcześniej widzieliśmy wielki billboard z wyrazami: części rtv w Olsztynie. Ponieważ miejsce to jest obecnie już niemożliwe do zlokalizowania, prędko przerzucamy kartki lokalnej prasy z ogłoszeniami lub wstukujemy wspomniane hasło części rtv w Olsztynie w Google, by odnaleźć np. http://north.pl/czesci-rtv,g18634.html.

Poszukując elementów zamiennych trzeba nasamprzód odpowiedzieć na pytanie, ile lat ma uszkodzony odbiornik telewizyjny. Jeśli jest w miarę nowy, to i części z pewnością będą łatwe do znalezienia. W przypadku posiadania wiekowego modelu trzeba niekiedy wykazać się większą inwencją i poszukiwać nie tylko w okolicznych sklepach. Jeśli ktoś darzy swój telewizor lub radioodbiornik szczególnym sentymentem, łatwo się nie podda.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.