Reklamować, naprawiać czy zakupić nowe – co robić, gdy szwankują codzienne sprzęty?

W naszym miejscu pracy czy w naszym domu mamy bardzo wiele urządzeń, bez których – jak myślimy – nie moglibyśmy żyć. Praktycznie codziennie używamy suszarki do włosów, czajnika bezprzewodowego, drukarki czy pralki. Komfort, jaki dają nam tego typu ”maszyny”, i przyspieszenie czasu wykonywania codziennych codziennych obowiązków, to główne ich dobre strony. Jednak co z nimi robimy, gdy nagle coś przestaje działać?


pralka
Twórca: Kevin Wheeler
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Serwis techniczny służy pomocą, kiedy zepsuje nam się raczej „duży” sprzęt – lodówka, zmywarka, wszechstronny robot kuchenny czy urządzenie wielofunkcyjne. Część przedsiębiorstw w zakresie swoich usług pod wspólną nazwą „serwis techniczny” umieszcza też usługę dojazdu pod wskazany adres – do domu klienta lub firmy – i ocenę kondycji niedziałającego urządzenia. Jeżeli naprawy można dokonać na miejscu, ponieważ uszkodzeniu uległa na przykład elektronika w pralce, serwis wykonuje ją od ręki, bez transportowania urządzenia.

Kiedy kupujemy produkty RTV czy AGD w dużych centrach handlowych, możemy dokupić także dodatkową, rozszerzoną gwarancję, która zapewnia szybką reakcję na zgłoszenie usterki (zwykle w tym samym dniu albo w kolejnym dniu roboczym). Ale nie oczekujmy wiele kiedy przestaje nam działać elektryczny młynek do kawy lub ręczny blender.

Ten proponowany odnośnik, który ma informacje na opisywany temat, jest nieprawdopodobnie genialny, lecz masz możliwość zgłębić odmienne wiadomości na ten temat, klikając tutaj.

Nasza reklamacja najpewniej zostanie rozpatrzona, ale albo pieniądze zostaną nam zwrócone, albo otrzymamy dokładnie taki sam produkt ze sklepowej półki, jaki nam się zepsuł. Niestety, ostatnio często słyszy się, że naprawianie małego AGD nie jest opłacalne, bo sprowadzenie odpowiednich części przez serwis Cik - (klimatyzacja warszawa) techniczny oraz zreperowanie urządzenia może być o wiele droższe, niż zakup nowego egzemplarza. Niektóre sklepy w ogóle nie naprawiają sprzętów, aby uniknąć dalszych nieporozumień w relacji klient-sklep i szybkie rozwiązanie sprawy reklamacji w sposób podyktowany przez klienta.


Ponieważ fala chińskich, tanich, a przy tym bardzo awaryjnych sprzętów zalała też nasz rynek, osoby naprawiające wszelkiego typu sprzęty często same doradzają, żeby po prostu oddać zepsutą rzecz do supermarketu prowadzącego zbiórkę elektrośmieci, i z miejsca kupić nową. Kiedyś przeprowadzono badania mające na celu pokazanie, ile żelazek, pralek, lodówek i innych sprzętów tego typu przeciętna rodzina zużywa w życiu. Dzięki takim działaniom, jak wyrzucanie i kupowanie nowych urządzeń, w ostatnim czasie tempo zużycia domowych sprzętów na pewno zawyżyło statystyki.
2022/05/26, 12:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.