Reklama radiowa - jej cechy oraz negatywne strony, jak również jej charakterystyka.

Różnorodne istnieją postacie reklamy. Najbardziej istotne są ciągle reklamy publikowane w tzw. starych mediach, czyli radiu, gazetach i telewizji. To one generują największą ilość środków i to z tego powodu są warte bardzo dużo pieniędzy. Przykładowo można podać radio i reklamę w radiu. Reklama radiowa to taka metoda reklamowania, której główne założenia opierają się na słuchania. Niewątpliwie, że radio nadal jest bardzo popularnym miejscem na publikowanie reklam. Wyróżnia się parę rodzajów reklamy radiowej. Podstawową jest podział ze względu zakresu funkcjonowania reklamy. Na przykład publikowana przez stacje radiowe regionalne lub ogólnokrajowe.
radiowa reklama
Twórca: Ryan Hyde
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Następną zaletą nadawania reklamy radiowej jest to, iż stacja radiowa ma skonkretyzowaną grupę docelową, czyli jest nastawiona na szczególnym segmencie odbiorców. Właśnie dlatego warto umieszczać reklamę w radiu. Z odpowiednią reklamą wstrzeli się w taki rynek oraz taką grupę konsumentów, do których skierowana jest reklama. Podstawową zaletą radia jest fakt, że istnieje w codzienności nowoczesnego konsumenta zawsze. Praktycznie nie ma znaczenia kiedy się przebywa, czy w domu, czy też w podróży. Kolejną zaletą jest koszt takiej reklamy, ponieważ reklama radiowa (znacznie więcej odnajdziesz tutaj) wynosi stosunkowo mniej, aniżeli przykładowo reklama nadawana w telewizji.


Inni czytali też

Od lat zdajemy sobie sprawę z tego, że ludzie zwykle to wzrokowcy - dlatego obraz działa najlepiej na ich wyobraźnię

kamera
Twórca: Miquel Angel Pintanel Bassets
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Firmy zajmujące się reklamą od dawna zdają sobie sprawę z tego, że aby przyciągnąć zainteresowanie potencjalnego kupującego, należy przykuć jego wzrok. Tym zmysłem w głównej mierze poznajemy świat. Większość z nas to wzrokowcy. Wobec tego współczesny marketing tak aktywnie posługuje się filmikami.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.