Czy Twój facet bierze udział w pracach domowych? Jeżeli nie to niewątpliwie powinien zacząć!

Nie da się ukryć, że przez wiele lat zajmowanie się domostwem było obowiązkiem praktycznie jedynie kobiety. Tradycja ta pochodzi jeszcze z czasów prehistorycznych, gdy mężczyzna wychodził na cały dzień z domu na polowanie, a kobieta w tym czasie miała za zadanie opiekowanie się dziećmi i domem. Choć od tamtych czasów minęły już setki lat, wciąż w naszym społeczeństwie panuje mit, że to kobiety powinny zajmować się obowiązkami w domu, zaś obowiązkiem mężczyzny jest zadbać o utrzymanie tego domu - kiedyś oznaczało to przyniesienie zabitego zwierzęcia na obiad, dziś natomiast przynoszenie z pracy wynagrodzenia na utrzymanie rodziny. Czy jednakże w współczesnych czasach tego typu podział ról jeszcze się sprawdza? Okazuje się, że niekoniecznie.

kawa z ekspresu
Zainspirowane przez: en.wikipedia.org
Przede wszystkim warto zwrócić szczególną uwagę na zmianę pozycji kobiet w społeczeństwie, która dokonała się za sprawą feministek - -> zobacz szczegóły. Współcześnie kobiety są o wiele bardziej niezależne niż jeszcze kilkadziesiąt czy kilkaset lat wcześniej. Współczesna dziewczyna niewątpliwie dobrze wie, jak rozkręcić (ekspres (polecamy ser3017 north)) czy przykładowo wymienić popsutą żarówkę. Okazuje się, że chociaż takie zadania tradycyjnie należały do facetów, dzisiejsze kobiety znakomicie radzą sobie z naprawą poszczególnych sprzętów kuchennych. Zepsuta zmywarka nie jest już gigantycznym kłopotem, a nawet jeśli dziewczyna nie może sobie z nią poradzić - praktycznie w każdej chwili może wezwać na pomoc fachowca, który się tym zajmie. Jest to bez wątpienia bardzo wygodne, bo nie trzeba w każdej sytuacji liczyć na pomoc mężczyzny, ale można świetnie poradzić sobie samemu. Równocześnie faceci zaczynają brać coraz większy udział w obowiązkach domowych. Ogromny wpływ na to miał oczywiście rozwój technologii - jeżeli obecnie w co drugim polskim domu jest zmywarka to oczywiście faceci częściej angażują się w jej napełnianie niż w standardowe zmywanie naczyń. Jednocześnie często starają się również wypełniać inne, bardziej męskie obowiązki domowe, jak wspomniana wyżej naprawa różnych drobnych usterek.


Inni czytali też

Miejsce w którym można przyzwoicie zjeść

Lektor
Twórca: Best Brands PR
Zainspirowane przez: Best Brands PR
Miejsce w jakim można dobrze zjeść, potańczyć i spotkać się z kumplami, atrakcyjnie spędzając wolny czas jest niezwykle ważne. Ktokolwiek, niezależnie od gustów kulinarnych, odnajdzie we Wrocławiu coś doskonałego dla siebie.


Prowadzimy szybki tryb życia, brakuje nam czasu na relaks i rozrywki.

akcesoria do sprzątania
Twórca: FolsomNatural
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przecież praktycznie każdy mężczyzna wie doskonale, jak rozkręcić ekspres do kawy - pytanie tylko, czy ma na to ochotę. Okazuje się, że w obecnych czasach coraz bardziej zacierają się różnice pomiędzy poszczególnymi płciami. Kobiety często zajmują się drobnymi naprawami w domu, a mężczyźni zdecydowanie coraz częściej angażują się w pomoc. Coraz częściej faceci zajmują się również wychowywaniem dzieci - potrzebna mi zmywarka.
2020/03/17, 07:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.