Urlop we dwoje w polskich górach

zakochani
Twórca: nattu
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Czy romantyczna wycieczka we dwoje musi być skierowana ku Rzymowi, Francji lub Hiszpanii? Spora część z naszych rodaków nie ma takiego przekonania. Niezgoda wobec powiązania miłości z wypadami do wspomnianych wyżej miejsc wynika przy tym również z charakteryzujących nas kłopotów materialnych, ale także z przekonania o tym, że Polska potrafi być także romantyczna. Zimą najlepiej odczuć to na własnej skórze odwiedzając jeden z kurortów; szczególnie atrakcyjne z punktu widzenia zakochanych wydają się zaś przede wszystkim Krynica a także Szklarska Poręba.

Idealne dla zakochanych noclegi w Krynicy to atrakcja przeznaczona głównie z myślą o osobach aktywnych; liczące sobie około dwanaście tysięcy ludzi miasteczko położone w Beskidzie Sądeckim jest jednym z tych, w których nie można być znudzonym. Spora większość osób przyjeżdża tu po to, aby uprawiać narciarstwo, okoliczna ludność jest jednakże rozkochana przede wszystkim w hokeju na lodzie. Wizytę w Krynicy można także wykorzystać do tego, aby zobaczyć, z jak niezwykłym sportem mamy tym przypadku do czynienia. Wieczór jest tu wykorzystywany na ogół na spacery po parku zdrojowym, który jest jednym z najpiękniejszych pomników przyrody w Szczawnicy bez względu na porę roku.

Nudzić nie będą się także pary, jakie zdecydowały się na noclegi w Szklarskiej Porębie zwłaszcza, jeżeli są zakochanymi turystami zmotoryzowanymi. Niepodważalnym atutem tego miasteczka, położonego w dolinie rzeki Kamiennej na stokach Gór Izerskich i Karkonoszy jest dogodna lokalizacja. Pobyt w Szklarskiej Porębie można więc wykorzystać na to, aby zwiedzić niedalekie miasta w Niemczech i Słowacji. Nie można jednak nie docenić tego, że również w samym sercu tego miasteczka nie da się nudzić. Kwitnie tu turystyka piesza, a również entuzjaści nart także nie są pokrzywdzeni. Mocną strona Szklarskiej Poręby jest również możliwość odbywania pobudzających wyobraźnię spacerów, to bowiem właśnie w tym mieście znajdują się naturalne wodospady o których przecież nie sposób wspominać jak o rzeczach występujących w każdym polskim mieście. noclegi w Szklarskiej Porębie noclegi w Krynicy
Zainspirowane przez:
Twórca: S.D.
2018/07/12, 10:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.