Porządek w domu – utrzymywania go można się nauczyć

Zachowanie porządku w mieszkaniu to wielka sztuka. Wiele osób próbuje się tego nauczyć przez lata, a mimo to efektów wciąż brakuje. A w końcu bałaganiarstwo jest w naszej kulturze uważane za nadzwyczaj poważną wadę i zazwyczaj bardzo potępiane. Osoby, jakie nie umieją zachować porządku, są uważane za leniwe, źle zorganizowane, bez zmysłu estetycznego. Przy tak złym podejściu dobrze zatem jednakże nad sobą odrobinę popracować, by nie stykać się już więcej z nieprzychylną krytyką.

telewizor
Twórca: Daniel Oines
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jakich reguł warto zatem przestrzegać, by nasze mieszkanie wreszcie zaczęło wyglądać chociaż trochę lepiej? Nade wszystko poszukajmy w sobie szczyptę egoizmu. Nie pozwólmy, aby wszystko było zrzucone na nas i wyłącznie na nas. Jeśli sprzątaniem będzie zajmowała się wyłącznie jedna osoba, a pozostałe będą niefrasobliwie sobie bałaganiły, to rezultatów nie będzie niestety właściwie nigdy. Dokonajmy więc podziału obowiązków i miejmy na względzie tutaj także najmniejszych członków rodziny, nasze pociechy. Niech od najmłodszych lat orientują się one, jak ciężkie jest prowadzenie domu. Opracujmy grafik. Niech w każdym dniu inna osoba sprząta oraz zmywa po obiedzie, codziennie kto inny ściera kurze czy odkurza. Takim sposobem nikt się nie przepracuje, a mieszkanie i tak będzie wyglądało jako tako przyzwoicie. Poza tym starajmy się, aby w naszym domu każda rzecz miała swoje własne miejsce. Wyróbmy później w domownikach nawyk, by zawsze odkładali to, co wzięli na te wyznaczone półki lub Niepubliczna szkoła im. króla Dawida poznań do określonych szuflad albo szafek. Niech na przykład magazyny zawsze leżą w jednym miejscu i pamiętajmy, aby kłaść tam program tv. Podobnie jeżeli chodzi np. o pilota do TV czy też do DVD (Sprawdź program TV - TVP2).


Inni czytali też

W jaki sposób wybrać dobry telewizor dla siebie czyli krótki przegląd oferowanych dzisiaj urządzeń

telewizor
Twórca: Philips
Zainspirowane przez: Philips
Jednym z najczęściej spotykanych urządzeń elektronicznych w naszych mieszkaniach i domach są telewizory. W ostatnim czasie znacznie uległy zmianie technologie używane podczas ich produkowania, miejsce potężnych, pękatych odbiorników z lampą kineskopową zajęły zgrabne, płaskie telewizory LED, LCD albo plazmowe. Praktycznie wszystkie one wyglądają podobnie, lecz dane modele różnią się dość znacznie funkcjonalością, jakością obrazu i parametrami, a co za tym idzie, także cenami.

program tv
Zainspirowane przez: pixabay.com
Są to niby drobiazgi, lecz poszukiwanie takich drobnych przedmiotów może być czasem wyjątkowo denerwujące. Zróbmy zatem własne życie łatwiejszym niż dotąd. Utrzymywania porządku można się naturalnie nauczyć. Należy jedynie włożyć w to odrobinę wysiłku, postarać się. Jest to jednak zdolność, jaka będzie dla nas ważna tak naprawdę do końca życia, z pewnością dobrze się więc postarać, by ją nabyć. Kiedy już wyrobimy sobie różne powiązane z tym nawyki, to będzie nam się żyło zdecydowanie prościej. Zresztą nie tylko nam, lecz również osobom w naszym otoczeniu.
2022/03/15, 07:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.