Porządek w domu – utrzymywania go można się nauczyć

Zachowanie porządku w mieszkaniu to wielka sztuka. Wiele osób próbuje się tego nauczyć przez lata, a mimo to efektów wciąż brakuje. A w końcu bałaganiarstwo jest w naszej kulturze uważane za nadzwyczaj poważną wadę i zazwyczaj bardzo potępiane. Osoby, jakie nie umieją zachować porządku, są uważane za leniwe, źle zorganizowane, bez zmysłu estetycznego. Przy tak złym podejściu dobrze zatem jednakże nad sobą odrobinę popracować, by nie stykać się już więcej z nieprzychylną krytyką.

telewizor
Twórca: Daniel Oines
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jakich reguł warto zatem przestrzegać, by nasze mieszkanie wreszcie zaczęło wyglądać chociaż trochę lepiej? Nade wszystko poszukajmy w sobie szczyptę egoizmu. Nie pozwólmy, aby wszystko było zrzucone na nas i wyłącznie na nas. Jeśli sprzątaniem będzie zajmowała się wyłącznie jedna osoba, a pozostałe będą niefrasobliwie sobie bałaganiły, to rezultatów nie będzie niestety właściwie nigdy. Dokonajmy więc podziału obowiązków i miejmy na względzie tutaj także najmniejszych członków rodziny, nasze pociechy. Niech od najmłodszych lat orientują się one, jak ciężkie jest prowadzenie domu. Opracujmy grafik. Niech w każdym dniu inna osoba sprząta oraz zmywa po obiedzie, codziennie kto inny ściera kurze czy odkurza. Takim sposobem nikt się nie przepracuje, a mieszkanie i tak będzie wyglądało jako tako przyzwoicie. Poza tym starajmy się, aby w naszym domu każda rzecz miała swoje własne miejsce. Wyróbmy później w domownikach nawyk, by zawsze odkładali to, co wzięli na te wyznaczone półki lub do określonych szuflad albo szafek. Niech na przykład magazyny zawsze leżą w jednym miejscu i pamiętajmy, aby kłaść tam program tv. Podobnie jeżeli chodzi np. o pilota do TV czy też do DVD (Sprawdź program TV - TVP2).


Inni czytali też

Program TV w Internecie

telewizja
Twórca: Helgi Halldórsson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W większości polskich domów bardzo istotne miejsce w mieszkaniu zajmuje odbiornik telewizyjny. To w pewnym sensie nasz członek rodziny, który powie, co dzieje się na świecie, co słychać na polskim podwórku, ale również pozwoli zrelaksować się po ciężkim dniu. Jednak, by korzystanie z TV było rzeczywiście fajne powinniśmy zapoznać się z rozkładem jazdy, czyli program tv. Dzięki programowi możemy posprawdzać, co ma być pokazywane na każdym z kanałów. Dowiadujemy się, o której godzinie i dowiadujemy się, o co mniej więcej chodzi w fabule większości filmów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.