Jakie są początki marki LG? Jakie były jej losy? Czy dzisiaj jest popularna?

Bardzo znana wielu osobom firma LG to południowokoreańskie przedsiębiorstwo, które działa w kilku branżach: elektronicznej, chemicznej oraz telekomunikacyjnej. Obecnie z racji rozwoju nowoczesnych technologii LG najmocniej jest kojarzony z rynkiem telekomunikacyjnym, czyli smartfony LG, ale historia marki pokazuje, że oczywiście nie zawsze tak to wyglądało.
smartfon
Twórca: Kārlis Dambrāns
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
LG zaczęło działalność w latach sześćdziesiątych, czyli w najbardziej dobrym możliwym czasie, ponieważ w tamtym okresie nastąpił bardzo szybki rozwój elektroniki. To był czas, ażeby wyrobić sobie reputację i markę. W Korei przez całe lata 60-te królowały produkty rodzinne. W 1951 roku do sprzedaży trafiło pierwsze radio, zaś w 1961 pierwszy automatyczny telefon, nie tego rodzaju jakie znamy choćby obecnie, jak telefony komórkowe LG, ale typ GS-1 - dowiedz się więcej.

Dla porządku dobrze wspomnieć, że aż do lat dziewięćdziesiątych marka LG występowała pod inną nazwą - czyli GoldStar. Dopiero w 1995 roku zamieniono nazwę oraz logo.

Gdy będziesz potrzebować innych tego typu danych na wątek omawiany w powyższym wpisie, to wejdź tu (https://www.nyloncoffee.pl/foldery-reklamowe) - z pewnością te artykuły również Cię zaciekawią!

W tym czasie na rynku pojawiła się oficjalnie marka LG, to skrót od wyrażenia Life’s Good. LG od momentu tej zmiany zdominowało rynek elektroniki użytkowej, co dokładnie widać po najlepszej klasy przedmiotach, jak pralki LG. Ciężko aktualnie znaleźć dziedzinę, w której firma nie posiada swoich reprezentantów.
smartfon
Twórca: Huawei
Zainspirowane przez: Huawei
Dzisiaj w LG pracuje aż 170 000 osób, zaś obroty firmy liczone są w setkach miliardów dolarów rocznie - idź na stronę.

Jeżeli interesuje Cię ten wątek, zobacz dodatkowo inne nasze strony (https://magicplay.pl/?pl_produkty,1), gdyż prezentują one zbliżony temat, zatem z pewnością Cię zafascynują.Inni czytali też

Nie warto zawsze wyrzucać zepsutego sprzętu AGD i RTV, trzeba pomyśleć które części zamienne uda nam się dokupić, aby urządzenie znów zaczęło działać

grzałka do kuchenek
Twórca: Mastercook
Zainspirowane przez: Mastercook
Na obecną chwilę sprzęt elektroniczny , a także RTV jest produkowany tak, aby po kilku latach się zużył. Tak właśnie funkcjonuje ówcześnie system gospodarczy, nie opłaca się tworzyć dobrych jakościowo sprzętów, ponieważ one nigdy by się nie psuły i klient nie powracałby do sklepu po zakup kolejnego.


Bardzo niezwykłe jest, iż w ciągu pięćdziesięciu lat z niewielkiej lokalnej koreańskiej firmy, LG zostało międzynarodowym potentantem oraz wyznacznikiem jakości. Potwierdzają to najnowsze produkty, takie co są w dzisiejszych czasach popularne, ale również te powszechne, od bardzo dawna w użytku, czyli lodówki LG. Firma LG jest już więc rozpoznawalna na całym świecie, oferuje jakość i pewność, iż każdy nowy produkt będzie działał bardzo dobrze. To z tego powodu tak wiele osób wykorzystuje produkty LG. Nie dość, że są rewelacyjne jakościowo, to także ich cena nie jest wygórowana, więc wielu z nas może sobie pozwolić na tego rodzaju zakup. Dzięki temu więc firma LG jest coraz bardziej znana wśród naszych rodaków. Jest to znak bardzo atrakcyjnych cenowo zakupów, ale również jakości, jaka oznacza, że określony produkt będzie działał długo i niezawodnie przez lata.
2020/08/04, 07:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.