Porządnie opracowane i wykonane instalacje odgromowe

Wyładowania atmosferyczne wytwarzają energię o ogromnej sile. Bardziej narażone na uderzenie gromu są budynki wysokie i usytuowane na pagórkach.


Instalacja odgromowa przyjmuje na siebie siłę wyładowania atmosferycznego i bez ryzyka odprowadzić ją do ziemi.


https://www.arnetsystem.pl/
Twórca: Ervins Strauhmanis
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Jeżeli energia ta nie pozostanie odprowadzona do ziemi przez metalowy przewód sprzężony z instalacją odgromową, możemy spodziewać się zniszczenia domu, urządzeń podłączonych do prądu, a nawet pożaru budynku. Dobrze zaplanowane i należycie sporządzone instalacje odgromowe ochraniają dom nieomal w 100% (przydatny link). Istnieje sporo modeli instalacji odgromowych, natomiast każde bazują na tych samych, podstawowych częściach. Istnieją osobliwe maszty, których obowiązkiem jest ściąganie piorunów, istniejących w okolicy ochranianego budynku.


budynek chronimy nie tylko przed siłami przyrody, lecz również przed intruzami. Nowoczesna, zaawansowana technologia przekazuje dużo skutecznych alternatyw ubezpieczenia własności. Kamery Żyrardów są doskonałym wyjściem na nadzorowanie budynku (kamery i systemy monitoringu w domu).


Inni czytali też

Jak zredukować temperaturę w biurowcach w upalne dni?

klimatyzacja
Twórca: Klimatop
Zainspirowane przez: www.klimatop.pl
Duża część z nas niezmiernie dobrze wie, że wykonywanie obowiązków w miejscu naszego zatrudnienia jest koniecznym składnikiem naszej codzienności. Posiadanie przez nas pracy pozwala generować nam dochód, co oczywiście połączone jest zaspokajaniem naszych fundamentalnych potrzeb.


tynk
Twórca: Galeria Parkietu
Zainspirowane przez: Galeria Parkietu


koszt
Twórca: Grupa Archicom
Zainspirowane przez: Grupa Archicom


Postanowienie o zainstalowaniu monitoringu to inwestycja na dłuższy czas. W odróżnieniu od zakładów produkcyjnych, warsztatów, lub obiektów użyteczności ogólnej, instalacja w budynku, czy mieszkaniu musi być dyskretna, oraz nie niszczyć architektury budynku. Oczywiście, jak w przypadku wszelkiego typu zabezpieczeń, nadrzędnym wyznacznikiem powinna być efektywność zabezpieczenia.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.