Sztuka iluzji - czyli, różnice między dobrze znanym iluzjonistą, mentalistą i prestidigitatorem

Iluzja znana jest od bardzo wielu setek, jeśli nie nawet tysięcy lat. Obecnie istnieje bardzo wiele osób, dla których to ta konkretna sztuka nie ma żadnych tajemnic więc podążają tą konkretną drogą oferując ludziom rozrywkę i"oraz przy okazji zarabiając na tym również pieniądze.


Ogólnikowo takie osoby przezywamy iluzjonistami, jednak tak naprawdę osoby te jedynie podliczają się pod ten konkretny "gatunek", a ich oczywiste umiejętności posiadają swoje własne specjalne nazwy.


Inni czytali też

Bobasy lubią oglądać telewizję, ale trzeba selekcjonować dla nich rozwijające programy

hasło
Twórca: Mannish
Zainspirowane przez: Mannish
Nie wolno zabraniać maluchom oglądać telewizję. Faktem jest, że nie powinny ślęczeć przed odbiornikiem przez pół dnia. Zatem z głową powinniśmy selekcjonować dla nich wartościowe programy.


świadczenie usług internetowych
Twórca: Patrick Bombaert
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Sztuka iluzji jest umiejętnością już dość wiekową, w której to możemy odróżnić trzy główne odmiany, które to wyszczególniają się swoją osobistą "drogą", która jednakże posiada dokładnie te same podstawy, czyli iluzję. Samo określenie "iluzjonista" zdaje się być kwintesencją całych trzech odmian osób, zajmujących się iluzją, tymczasem jest to tylko pojedyncza z wspomnianych powyżej "dróg", które to są powiązane z ta konkretną sztuką. Poza iluzjonistami, możemy znaleźć również osoby, które to określa się tytułem mentalisty, czy też prestidigitatora.

Przejdź na naszą witrynę. Wyszukasz tam zawsze tylko kompleksowy tekst (https://www.f2seeds.pl/pl/c/TOP-10/133). Precyzyjne informacje z pewnością Ci się spodobają.

Mentaliści są to osoby, które (porównując ich z iluzjonistą) nie używają wcale rekwizytów w czasie występów - ich iluzja toczy się wokół eksperymentów, takich jak chociażby bardzo dobrze znany trans hipnotyczny albo mocniej subtelne rzeczy.

Zainteresowała Cię rozpatrywana w tym artykule tematyka? W takim wypadku kliknij ten link i przeczytaj ponadto więcej szczegółów w tekście (https://muzeum1939.pl/wystawa-dla-dzieci-podroz-w-czasie/4354.html)!

Mentalista bywa również w dużej mierze aktorem, co w połączeniu z jego iluzją wpływa bardziej na nasze własne emocje, niż jak w przypadku iluzjonistach - do bardziej fizycznego kontaktu.


Ostatnia odmiana osób, zajmujących się iluzją, czyli prestidigitatorzy - to w rzeczywistości artyści estradowi, którzy to łącząc sztukę aktorską (czyli mentalizm) wraz z standardowo fizycznymi sztuczkami (czyli iluzjonizm), dają określony efekt sztuczek, przeczących wszelkiemu rozumowaniu.
2021/08/12, 15:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.