Bobasy lubią oglądać telewizję, ale trzeba selekcjonować dla nich rozwijające programy

Nie powinniśmy zabraniać maluchom oglądać telewizję. Faktem jest, że nie powinny ślęczeć przed odbiornikiem cały dzień. Zatem mądrze musimy selekcjonować dla nich edukacyjne programy.
sprzęt
Twórca: Daniel Kruczynski
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


program tv
Twórca: bobbi vie
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


hasło
Twórca: Mannish
Zainspirowane przez: Mannish


Telewizja przyciąga wszystkich od początku – od momentu powstania. Obraz na ekranie porywa i powoduje, że możemy wpatrywać się w niego przez pół dnia. Nie jest to oczywiście zbyt zdrowe, zwłaszcza dla dzieci. Wobec tego rodzice muszą starannie selekcjonować to, co smyk ogląda. Powinniśmy wybrać taki program TV, który będzie z pożytkiem dla intelektu dziecka.

Jeśli chcesz odnaleźć rzeczywiście niezwykle porządne źródło, spójrz na tekst (https://beforya.pl/), który został napisany przez prawdziwego eksperta.

Może być o zwierzętach. Maluchy przecież kochają zwierzątka. Takie, które możemy trzymać w przydomowej zagrodzie i te dzikie, które można spotkać wyłącznie w ogrodzie zoologicznym. Jeśli nasz bobas jest jeszcze za mały na programy o zwierzętach, to powinniśmy pozwolić mu na obejrzenie bajek. Jednak wcześniej musimy upewnić się, że będą to bajki bez agresji i czarnych charakterów. Nasze maleństwo powinno oglądać je z chęcią oraz czerpać z nich mądrości o przyjaźni i uczciwości. Strach czy chowanie się pod stołem nie przyniosą pozytywnych rezultatów. Na początku powinniśmy z naszym smykiem oglądać telewizję wspólnie. Należy uczyć je, że gdy nadchodzi limit czasowy, to po prostu wyłączamy telewizor i zaczynamy zajmować się czymś innym. Możemy razem układać klocki lub pichcić obiad.
Nie zapominajmy, że telewizja może mieć bardzo dobry wpływ na rozwój naszego dziecka. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że we wszystkim powinniśmy umieć mieć umiar.
2020/01/24, 07:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.