Gry w klimacie fantasy mają się dobrze

Gdy ludzie kina biorą się za stworzenie gry komputerowej jasne jest, że wyjdzie z tego prawdziwy rarytas. Tak właśnie było, gdy wyszła pierwsza część gry dragon age. Ta gra była zaskoczeniem dla wielu, nawet tych bardzo obeznanych, w świecie gier, osób. Świat niesamowitymi stworami i my, należący do bractwa Szarych Strażników, którzy będą walczyć ze złem, czyli demonem Plagi. Oczywiście nie wszystkich zainteresuje tego rodzaju gra, jednak fani fantasy na sto procent będą usatysfakcjonowani, zwłaszcza, że każda następna seria została wzbogacona o bardzo wiele genialnych opcji.


Ludzie oglądający film w kinie
Twórca: Strelka Institute for Media, Architecture and Design
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeżeli do tej pory nie udało nam się zanurzyć się w świat fantasy to możemy spróbować go poznać, właśnie dzięki dragon age i przy okazji przekonać się do takich gier. Oczywiście możemy mieć jakieś obawy, czy uda nam się wszystko ogarnąć, ale wystarczy przez rozpoczęciem gry zapoznać się z zarysem fabuły i możliwości postaci by po kilku minutach nie móc odejść od tej genialnej gry. Obecnie nie wystarczy tylko jeździć samochodem w grze, po jednym torze. We współczesnym świecie gra musi mieć dobrze skonstruowaną akcję, świetną oprawę audiowizualną, do tego sterowność bohaterami gry, musi być łatwa. W innym wypadku, gra nie przyjmie się na rynku.

Gra na podstawie filmu, czyli coś dla ludzi kochających kino i gry

Znany wszystkim film (rozwinięcie zagadnienia- witryna przedsiębiorstwa cyfrowe) stał się kanwą dla gry, która buduje napięcie jak żadna inna. Każdy, kto widział film Obcy, wie, że nie jest to kolejny film bez gra tajemnicy. Tam wszystko dzieje po ogromną presją czasu i tego, tak naprawdę nic do końca nie jest wiadome. Gra obcy izolacja to jak piszą osoby odpowiadające za produkcję survival horror. Znajdziemy tą grę na półce wśród gier dotyczących ogólnie pojętej fantastyki. Fabuła wiąże się z sytuacją z pierwszej części ekranizacji, jednak są to bardzo ogólne powiązania, bo akcja gry została osadzona kilkanaście lat po zdarzeniach, które zostały przedstawione w filmie. Sam pomysł jest bardzo interesujący.

Gra ta nie pozwala na obronę czy zabicia przeciwnika. Towarzyszy, więc głównej bohaterce ciągły strach. Musi oddalić się od wroga i korzystać z kryjówek oraz umiejętnie odwracać uwagę przeciwnika. Postać ma do wykorzystania wykrywacz ruchu, który pozwala jej unikania niebezpieczeństwa. Pełna gra jest stworzona bardziej pod kątem audiowizualnej otoczki, która prowadzi do tego, że po kilkudziesięciu minutach gry musimy powrócić do realnego świata. Dlaczego? Bo na pewno będziemy spoceni jak mysz z nerwów. jest to gra dla osób o stalowych nerwach. Jeżeli nie lubimy horrorów i nie chcemy stanąć w ich centrum, to lepiej wybierzmy inną grę. Jednak, gdy jesteśmy pełni chęci odkrycia całkiem innej jakości w grze, to naprawdę powinniśmy zagrać w grę obcy izolacja. A jeżeli przypadkiem nie udało nam się obejrzeć tego filmu, to dobrze nadrobić zaległości, wtedy z wielką ochotą wybierzemy tą grę.
2020/02/01, 08:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.