Kraków – ładne ujęcia vintage

Kraków to bez wątpienia urokliwe miejsce pod wieloma względami. Jest to unikatowe i intrygujące miejsce, w jakim tradycja łączy się z współczesną kulturą, pełnym smakowitych specjałów, czarującej zabudowy i zaczarowanych dorożek, jakie wywiera świetne wrażenie na podróżnikach, a miejscowi cenią w nim życie.
Dlatego też bez wątpienia warto zobaczyć osobiście, jak prezentuje Kraków w starej fotografii] – czasem nawet prawdziwi wielbiciele i znawcy Krakowa mogą się zdziwić, jak wyglądał przed wieloma laty. Wyselekcjonowane fotografie starego Krakowa, zrobione przez rewelacyjnych fotografów, we wspaniały sposób ukazują jego wyjątkowe piękno i duszę tego miasta, jakie tak ukochał Gałczyński.
kraków
Twórca: Alessandro Caproni
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Kraków stare zdjęcia (zobacz koniecznie ) to prawdziwy skarb nie jedynie dla mieszkańców miasta, lecz też historyków, studentów i znawców sztuki , a także wielbicieli retro. Dzięki nim można szybko ujrzeć, jak Kraków oraz jego mieszkańcy zmieniali się na przestrzeni lat oraz podziwiać artyzm, z jakim fotografowie uchwycili minione chwile. Nie każdy przykładowo zdaje sobie sprawę, że wbrew obiegowej opinii sepia potrafi być bardzo zróżnicowanym medium i czasem miewa bardzo rozmaite tonacje kolorystyczne – od chłodnego brązu aż po herbaciany żółty. Również czynniki kiedyś uznawane za mankamenty techniczne – na przykład lekka nieostrość, ziarno , jak również specyficzne niewielkie białawe plamki wynikające z drobin osadzających się na sprzęcie do wywoływania – współcześnie wyjątkowo mają wpływ na estetykę tych zdjęć. Doskonałe zdjęcia to te, jakie bez względu na wszelkie okoliczności potrafią uchwycić w dwuwymiarowej formie tę jedną jedyną chwilę, a także podkreślić charakter danego miejsca – stare zdjęcia Krakowa zdecydowanie zawierają te cechy.


Oglądając fotografie żaden odwiedzający na pewno nie zbagatelizuje dbałości estetycznej i technicznej owych interesujących ujęć – są zrobione z niebanalnym kunsztem.

Kraków w starej fotografii do dziś wygląda bardzo intrygująco, o czym bezproblemowo można przekonać się osobiście. Pod względem wspaniałej jakości i bardzo szerokiego wyboru każdy jest w stanie odnaleźć coś najlepszego dla swoich zainteresowań i gustu estetycznego. Ciekawe kolekcje dawnych fotografii to coś, co wielu oglądających na pewno zapamięta na dłużej, dlatego też dobrze jest przyjrzeć im się nieco uważniej – w ten sposób można odkryć wiele ciekawych detali , a także przy tym zapewnić sobie prawdziwą ucztę dla oka. Obejrzenie unikatowych krakowskich krajobrazów w zupełnie odmiennej odsłonie jest najlepszym sposobem na ciekawe spędzenie czasu dla osób o każdym wieku i płci – dobrze jest czasami przenieść się do minionej epoki.

Czytaj również : przedwojenny Kraków w starej fotografii
2015/06/01, 16:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.