Gry planszowe obecnie przeżywają w świecie swój prawdziwy rozkwit

Gry planszowe na całym świecie mają coraz to szersze grono fanów w każdym przedziale wiekowym. Mimo obaw gry dostępne na laptopach i telefonach nie wyrzuciły tych starszych.


Liturgia
Twórca: winniepix
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Granie w gry planszowe ma wiele bezcennych zalet. To nie jedynie rozrywka, chociaż to bez wątpienia główna ich rola, ale również wiedza i ważny czas przeżyty w najbliższym gronie. Wiele zasad istniejących w świecie planszówek, można bezpośrednio przełożyć na rywalizacje w zawodach wyczynowych.


Przykładem znakomitej gry strategiczno - taktycznej może być neuroshima hex (źródło artykułu), polega on na prowadzeniu własnej armii do zwycięstwa przez obronę własnego sztabu oraz zburzenie sztabu rywala. W skład gry wliczona jest plansza razem z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.


Inni czytali też

Decydujemy się na wysokiej jakości kamerę na kask - Drift HD

sport wyczynowy na rowerze
Twórca: Eli Christman
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Rekomendowana w coraz szerszych kręgach na rynku nowych technologii kamera Drift HD wyróżnia się na tle pozostałych w sporym stopniu. W szczególności przez wzgląd na ciekawy wygląd, intuicyjność i mnogość dostępnych w niej możliwości. Niezwykle poręczne urządzenie cechuje się tym, że doskonale dostosowuje się do określonych warunków. Jest to kamera, która przyda się szczególnie osobom, uprawiającym sporty wyczynowe. Wybierając rekomendowaną markę możemy być pewni niezawodności danego sprzętu.


Inną prostą w koncepcji a również niezwykłą grą jest Story Cubes. Gra dostarczy użytkownikom mnóstwo śmiechu, stanowiąc przy tym doskonały trening pomysłowości i wyobraźni. Story Cubes (-> sprawdź informacje) to 9 ładnie zaprojektowanych, sześciennych kostek, z których każda posiada na ściankach różny zestaw obrazków.


Każdy gracz rozpoczyna grę z 1 kartą w swoje palecie i 7. kartami w ręku. Wierzchnia karta na środku stołu nakreśla tło, jakie wymusza normę, według jakiej sprawdzamy czempiona. W swoim ruchu każdy gracz wkłada kartę do palety, do tła, albo po jednej do każdego.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.