Gry planszowe obecnie przeżywają w świecie swój prawdziwy rozkwit

Gry planszowe na całym świecie mają coraz to szersze grono fanów w każdym przedziale wiekowym. Mimo obaw gry dostępne na laptopach i telefonach nie wyrzuciły tych starszych.


Liturgia
Twórca: winniepix
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Granie w gry planszowe ma wiele bezcennych zalet. To nie jedynie rozrywka, chociaż to bez wątpienia główna ich rola, ale również wiedza i ważny czas przeżyty w najbliższym gronie. Wiele zasad istniejących w świecie planszówek, można bezpośrednio przełożyć na rywalizacje w zawodach wyczynowych.


Przykładem znakomitej gry strategiczno - taktycznej może być neuroshima hex (źródło artykułu), polega on na prowadzeniu własnej armii do zwycięstwa przez obronę własnego sztabu oraz zburzenie sztabu rywala. W skład gry wliczona jest plansza razem z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.


Inni czytali też

W jaki sposób wybrać dobry telewizor dla siebie czyli krótki przegląd oferowanych dzisiaj urządzeń

telewizor
Twórca: Philips
Zainspirowane przez: Philips
Jednym z najczęściej spotykanych urządzeń elektronicznych w naszych domach i mieszkaniach stały się telewizory. W ostatnim czasie bardzo uległy zmianie technologie używane podczas ich produkowania, rolę wielkich, pękatych odbiorników z lampą kineskopową zajęły płaskie, bardzo zgrabne telewizory LED, LCD albo plazmowe. Wszystkie one wyglądają podobnie, lecz dane modele różnią się sporo możliwościami, jakością obrazu i parametrami, a co za tym idzie, również cenami.


Inną prostą w koncepcji a również niezwykłą grą jest Story Cubes. Gra dostarczy użytkownikom mnóstwo śmiechu, stanowiąc przy tym doskonały trening pomysłowości i wyobraźni. Story Cubes (-> sprawdź informacje) to 9 ładnie zaprojektowanych, sześciennych kostek, z których każda posiada na ściankach różny zestaw obrazków.


Każdy gracz rozpoczyna grę z 1 kartą w swoje palecie i 7. kartami w ręku. Wierzchnia karta na środku stołu nakreśla tło, jakie wymusza normę, według jakiej sprawdzamy czempiona. W swoim ruchu każdy gracz wkłada kartę do palety, do tła, albo po jednej do każdego.


Celem znakomitej gry w karty o nazwie red7 (wdał się w polemikę), jest zaaranżowanie sytuacji, w której musi się wygrać, bo w innym przypadku się odpada. Szybka rozgrywka zachęca do zagrania wiele razy, a dodatkowe możliwości powodują, że gra nigdy się nie znudzi.
2017/08/18, 09:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.