Reklama w stacjach radiowych jest ciągle warta zainteresowania!

Wszystkie pogłoski o zgonie rozgłośni radiowych są bardzo przesadzone! Prawda jest taka, że nadal miliony ludzi słuchają ulubionych stacji. Choć to oczywiste, iż zwłaszcza młodsza część narodu chętniej wybiera na przykład Spotify.

Stereo, wieża
Twórca: http://www.freeimages.com
Zainspirowane przez: http://www.freeimages.com
Jednak koniec końców w żadnym przypadku rozgłośnia FM nie jest niszowym nośnikiem. Nawet niech nikt z czytelników akurat tak nie myśli. Szczególnie niech przedsiębiorcy nie zakładają, że stacje radiowe to już przeżytek. Pomyślmy zatem w jaki sposób sprawić, iż nareszcie zdołamy wykorzystać jakoś niesłabnącą potęgę stacji radiowych...

gitara
Zainspirowane przez: http://www.morguefile.com/
Naturalnie należy promować się w przerwach na reklamy! Skoro powiedzmy prowadzimy restaurację w Łomży - to wyłącznie losowy przykład, bez żadnego cienia wątpliwości interesować nas musi opcja zakupu reklamy w lokalnych stacjach radiowych. Nadal lokalne rozgłośnie radiowe fajnie się trzymają, nikt nie mówi, że liczą się tylko wielkie, ogólnokrajowe spółki medialne. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich tych biznesmenów, którzy pragną promować własne usługi, towary, lecz jakby nie patrzeć ich głównym celem nie jest szastanie forsą.

Generalnie jingle w stacjach radiowych są typowe: czyli nic niestandardowego. Jednakże to żaden minus, bo najważniejszym celem reklamy jest przekazanie słuchaczom oferty firmy. W pewnych branżach, w szczególności jeśli to lokalna firma, bez ogólnokrajowego zasięgu, takie fajne jingle są najzupełniej bezzasadne. To zwłaszcza widać gdy słucha się reklamy dot. różnego rodzaju medykamentów dostępnych bez recepty. Chociaż i tak jingle radiowe muszą być znakomite pod względem jakości, przecież nie po to wkładamy kasę w działania reklamowe (radiowe sygnały muzyczne). Czy właśnie nie jest jakoś tak? To czysto retoryczne zapytanie.

Pamiętajmy, że chociaż promocja w radiu ma wiele zalet, to tak czy siak dywersyfikacja działań promocyjnych jest czymś potrzebnym. A więc chodzi o to, iż wypadałoby w taki sposób się reklamować, aby nie być tylko skupionym na jednej opcji. Właśnie tak musi być.
2021/10/09, 08:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.