Czy warto żyć w mieście czy korzystniej przeprowadzić się na wieś? Dla niektórych to dość duży dylemat, a jak jest w Twojej sytuacji?

Wielu ludzi, którzy przenieśli się z miasta na wieś, teraz żałuje swojego wyboru. Kluczowy podawany przez nich powód tego narzekania, to zdecydowanie znalezienie się poza centrum wydarzeń. I nie chodzi o to, że w
dużej metropolii ciągle coś się dzieje, że są festiwale i zabawy. Bardziej chodzi o zagadnienia podstawowe, o to, że jeśli czegoś potrzeba to zostaje miasto. A dotyczy to biur i marketów, a także innych usług.
mecz w tv
Twórca: Patrick Strandberg
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jakby ktoś powiedział, coś za coś. Za te utrudnienia ludzie na wsi żyją bez stresu, nie muszą zawracać sobie głowy wszechobecnym szumem, nie zagrażają im zanieczyszczenia i inne efekty przebywania w miejskiej dżungli. Poza miastem, choć muszą pokonywać znaczne odległości, to mogą się zrelaksować, nacieszyć czystym, wiejskim powietrzem, a dodatkowo odpocząć od szaleńczego miejskiego pędu. W mieście bowiem nawet, jak wrócimy do mieszkania, to dalej widzimy przez okno ta gonitwę, w którym tez bierzemy udział. Na wsi wreszcie nasze oczy cieszy zieleń, przyroda,natura, która uspokaja i sprawia że chce się żyć. W mieście tylko beton, samochody i blokowiska.

Inni czytali też

Fotografia wspaniałym hobby, czyli jaki aparat sprawdzi się najlepiej

Profesjonalny aparat fotograficzny
Twórca: Tirso Lecointere
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Fotografia to hobby, które ma coraz potężniejszą grupę zwolenników. Aktualnie fotografie wykonują ludzie w dość zróżnicowanym wieku. Bez względu mimo wszystko na wiek, jeśli zainteresowanie to chce się potraktować poważnie, należy postawić na doskonałej jakości sprzęt. Nowoczesne aparaty fotograficzne oferuje między innymi firma Sigma, która działa w miejscowości Szczecin.


Istnieje możliwość by pójśćdo parku, ale tam też słychać harmider miasta. Wiele jednak osób mieszkających na wsi uważa, że nie odnalazł tam spokoju, lecz wieczna stres. Z jednej strony, że wszędzie daleko, z drugiej, że wszyscy się znają i obgadują, jeszcze z innej, że widoczna jest bieda i wykolejenie. Najbardziej dojmujący z tych zażaleń jest ostatni aspekt, lecz czy tego nie widać w mieście? Przecież ubóstwo jest wszędzie, a w mieście czasami rzuca się w oczy, aż zanadto.

Ponadto, ludzie choć mają połączenie z Internetem i mogą przez niego wszystko kupić, chcą mieć stycznośćz centrami handlowymi, gdzie mogą przy najmniej obejrzeć sprzęt RTV przed zakupem (można zerknąć także tu: tunery naziemne). To dla niektórych niezwykle\szczególnie istotne. ważny jest także bliskość ludzi, która na wsi się trochę gubi. Można mieć oczywiście wielu znajomych, jednak będąc w znacznej odległości poza miastem wiele kontaktów się urywa. Zwłaszcza, że funkcjonujemy w czasach Facebooka i innych mediów społecznościowych, przez co ludzie z mniejszą częstotliwością się ze sobą umawiają. A skoro tak jest, i nawet przebywamy w tym samym mieście, to tym bardziej odległość między nami w pewien sposób się zwiększa. Pewnie się może przydać: nawigacja turystyczna.
2017/09/18, 07:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.