Masz kłopot ze zbyt suchym powietrzem w mieszkaniu? Zdobądź nawilżacz powietrza

Zachowanie optymalnego poziomu nawilżenia powietrza okazuje się znacznie istotniejsze, aniżeli może zdawać się na pierwszy rzut oka. To, w jakich warunkach spędza się czas, ma kolosalny wpływ na samopoczucie, koncentrację, jak również na kondycję oraz skóry. Warto zapewnić sobie optymalne warunki w domu i miejscu pracy.

oferta z akcesoriami
Kiedy zaczynają się kłopoty z suchością powietrza Najgorszym czasem dla kondycji powietrza w domu i w innych użytkowanych obiektach, okazuje się sezon grzewczy. Działające kaloryfery poważnie wysuszają powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach oraz poważnie przyczyniają się do pogorszenia warunków otoczenia. Przebywając często w wysuszonym powietrzu można zauważyć u siebie senność, kłopoty z zachowaniem uwagi, po pewnym czasie może się też przesuszyć skóra, a włosy robią się naelektryzowane i nieładnie się układają. Nie bywa to wcale miłe, więc trzeba zrobić wszystko, by podnieść komfort przebywania w danym pomieszczeniu. Przydatne przy tym okażą się urządzenia do nawilżania powietrza.

Sprawdź poziom nawilżenia w własnym mieszkaniu Wiele osób chce kontrolować stan nawilżenia w pomieszczeniach poprzez wykorzystanie higrometru. Taki aparat można nabyć w marketach z artykułami dla domu. W wypadku, jeśli urządzenie wskaże zbyt małą wilgotność powietrza, należy zaradzić temu stanowi. Sposobem na walkę z wysuszonym powietrzem okazują się mokre ręczniki powieszone w mieszkaniu lub kwiaty, które podnoszą wilgotność w pokoju. Można także zdecydować się na sprawunek urządzenia, które pozwoli uzyskać w domu optymalną wilgotność.


Inni czytali też

Jakim sposobem wybrać wentylator oraz czy warto skorzystać z oczyszczaczy powietrza?

oczyszczacz powietrza
Twórca: osseous
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kupując wentylator, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jego wdrożenie oraz cel, ponieważ inny wentylator dopasujemy do domu, mieszkania lub biura, zaś inny do hal i składów przemysłowych. W pomieszczeniach, które nie przewyższają metrów wysokości musimy dobierać wentylatory o małej rozpiętości, takiej jak 76 albo 132 cm (w zależności od wielkości danego pomieszczenia). W pomieszczeniach, których wysokość jest większa niż 7 metrów możemy użyć wentylator przemysłowy. Ważką sprawą jest nie tylko nabycie dobrego wentylatora, lecz również jego montaż.

Jaki nawilżacz powietrza kupić?
W katalogu nawilżaczy powietrza znajduje się bardzo wiele modeli. Pośród nich znajdziemy produkty na kaloryfery, aparaty ewaporacyjne i parowe, jak również ultradźwiękowe. Trzeba dobrać nawilżacz idealny dla potrzeb domu i jego mieszkańców. Przy zakupie urządzenia należy zwracać uwagę na jego wydajność, ponieważ od niej zależy, jak duże pomieszczenie nawilżacz będzie w stanie obsłużyć. Warto zwrócić uwagę również na czas działania urządzenia, jak także na pobór mocy elektrycznej. Wszystkie te czynniki mają wielki wpływ na możliwość nawilżenia pomieszczeń mieszkalnych, jak także na oszczędność zastosowania aparatu.
2015/06/18, 13:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.