Trudne życie alergika

Nie małym wyzwaniem jest zapewnienie uczuleniowcowi podstawowego komfortu, zwłaszcza gdy osobą chorą jest dziecko, któremu nie możemy jeszcze - z powodu wieku - przeprowadzić odczulania. Niestety, rady alergologów przedstawiają się tylko z pozoru banalnie. Utrzymywanie porządku - sprawa zrozumiała. Z wyeliminowaniem alergenów może już być jakiś kłopot, zwłaszcza jeżeli są to pyłki traw bądź drzew - nie będziemy bowiem w stanie wyciąć wszelkich drzew w okolicy, a i z trawą mielibyśmy kłopot. Nawiasem mówiąc, byłby to działanie nieroztropne. Mogło by to sprowadzić więcej szkód aniżeli pożytku.


płyty indukcyjne
Twórca: Franke Polska
Szczęściem nauka podpowiada nam podejście łatwiejsze we wdrożeniu i mniej żmudne niż karczowanie okolicy a także mniej niebezpieczne niż wypalanie traw. Wystarczy w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego nabyć odkurzacz wyekwipowany w filtry Hepa. Wybór tego typu sprzętów obecnie jest naprawdę ogromny, poczynając od zwykłych odkurzaczy za parę złotych aż do sprzętów zaawansowanych technicznie - sterowanych elektronicznie centralnych odkurzaczy. Wszystkie te urządzenia w swej konstrukcji mogą posiadać zamontowane filtry Hepa.

Zdaniem medyków dla uczuleniowca - niezależnie od wieku - bardzo odpowiedni jest odkurzacz wodny, tzn. taki, który w miejsce tradycyjnego wora na śmieci zainstalowany ma zbiornik z wodą do którego trafia kurz. Takowe urządzenie posiada swe atuty ale i niedociągnięcia. Atutem na pewno jest opcja równoczesnego nawilżenia powietrza w mieszkaniu uczuleniowca, co dodatkowo pozytywnie wpłynie na jego zdrowie, szczególnie we wnętrzach o suchym powietrzu, ogrzewanych zimą za pomocą grzejników. Wadą jest niemały ciężar urządzenia, spowodowany koniecznością odpowiedniego zabezpieczenia napędu jak też układów elektrycznych przed wodą. Zobacz sam: www.north.pl/czesci-agd/czesci-do-odkurzaczy/filtry-do-odkurzaczy,g12287.html (www.north.pl/czesci-agd/czesci-do-odkurzaczy/filtry-do-odkurzaczy,g12287.html).


kuchenka mikrofalowa
Twórca: Candy Polska Sp. z o.o
Zainspirowane przez: Candy Polska Sp. z o.o
Można by postawić pytanie, na czym polega pożytek z owych filtrów. Podyktowane jest to na pewno ich dużą efektywnością w oczyszczaniu powietrza. Dzięki swej budowie mogą one zatrzymywać nawet nadzwyczaj małe cząsteczki zanieczyszczeń, takie jak zarodniki grzybów a nawet bakterie, dlatego szeroko wykorzystywane są one nie tylko do produkcji sprzętów domowych, ale także do produkcji profesjonalnych sprzętów. Rzecz jasna w tym drugim przypadku filtry Hepa są większych rozmiarów.
2018/06/22, 12:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.