Kto to jest Pełnomocnik do spraw ochrony danych niejawnych jak też w jaki sposób nim zostać?

W organizacyjnej jednostce, w jakiej są przetwarzane są informacje niejawne, za osłonę tych danych, a szczególnie za zaaranżowanie jak też zapewnienie działania owej ochrony odpowiada zwykle Kierownik Jednostki Organizacyjnej.
Eee PC T91MT
Twórca: Asus
Zainspirowane przez: Asus


Kierownikowi podlega zatrudniony przez niego Pełnomocnik do spraw ochrony danych niejawnych, jaki odpowiada za zapewnienie egzekwowania przepisów o ochronie niejawnych informacji. Ochrona informacji niejawnych normowana jest stosownymi przepisami. Szkolenie dla w/w Pełnomocników musi powtarzane być minimum raz na 5 lat.


Towar na półce sklepowej
Twórca: C x 2
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Stanowisko Pełnomocnika do spraw ochrony danych niejawnych nie musi być odrębnym stanowiskiem w przedsiębiorstwie, może się ono łączyć z innymi obowiązkami, w szczególności w firmach gdzie niejawnych dokumentów przetwarza się niewielką ilość. Zgodnie z artykułem 15 ustęp 4 przepisu kierownik jednostki organizacyjnej może polecić pełnomocnikowi ochrony realizowanie innych zadań, jeśli ich realizacja nie naruszy poprawnego wykonywania obowiązków pełnomocnika ochrony. Co więcej Art. 14 ust.

Będzie Ci potrzebne łącze do serwisu? Zapraszamy zatem, żebyś kliknął tu i wówczas przejdziesz do nowego tekstu pełnego informacji.

2 ustawy nie podkreśla bezpośrednio, jaki typ umów jest dopuszczalny, a jaki rodzaj umów jest wyłączony w prawnym stosunku łączącym Kierownika jednostki organizacyjnej z podległym mu bezpośrednio Pełnomocnikiem ochrony. Zgodnie z ustawą zatrudnieniem jest też odpowiednio desygnacja lub wyznaczenie. A więc nie istnieją ustawowe formalnoprawne wymogi, ograniczające Kierownika jednostki organizacyjnej w doborze formy zaangażowania osób na stanowisku Pełnomocnika ochrony czy też jego zastępcy.
Dodatkowo należy odnotować, że w Ustawie nie ma przeciwwskazań do wykonywania zadań Pełnomocnika ochrony jednocześnie w kilku jednostkach organizacyjnych.
2021/11/11, 07:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.