Legnica, miejscowość wielu szans, ze zdecydowanymi projektami na jutro

Legnica to niepospolite i ładne miasto. Świetne miejsce do życia Legniczan z ciekawą ofertą dla wycieczkowiczów. Nieustannie rosnąca, ciekawa propozycja kulturalna, wielokierunkowa baza oświatowa. Dobra propozycja handlowa a także intratność oferty inwestycyjnej, czyni z Legnicy, jedno z ciekawszych centrów na planie Dolnego Śląska.

Bez wątpienia motorem dobrej legnickiej koniunktury, a równocześnie oczkiem w głowie legnickiego samorządu, jest Legnicka SSE. Od powstania, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, miała przyciągać potencjalnych przedsiębiorców i tak też działa do dnia dzisiejszego. Legnica to miejsce, które trzeba zobaczyć z bliska, poznać jego sporą przeszłość.

Hotel Pałacyk w Legnicy
Twórca: Hotel Pałacyk
Zainspirowane przez: hotelpalacyk.pl
Legnica znajdująca się na skrzyżowaniu dróg, komunikuje od zarania dziejów Wschód z Zachodem, Północ z Południem. Wszystkie te zalety Legnicy znajdują doskonałe odwzorowanie w motcie reklamującym miasto - „Legnica, z nią zawsze po drodze”. Legnica to miasto pełne zieleni, znajdujące się w Krajowej Sieci Zdrowych Miast Polskich. Leży na Szlaku Odry, jednego z siedmiu zielonych szlaków rowerowych w kraju.

Intensywnie rozwija rekreacja w Legnicy. Co za tym idzie, w Legnicy mocno rozwinięta jest infrastruktura turystyczna, a w szczególności baza noclegowa - pokoje w Legnicy, hotele itp. Miejsc hotelowych w Legnicy przybywa i polaryzuje się w kwestii jakości. Coraz więcej pojawia się wystawnych hoteli. () Oferta noclegowa oferuje gościom także szeroko pojęty odpoczynek, w formie wellness czy różnych sposobów wytchnienia i zabawy.

Legnica
Twórca: Serge Bystro
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W ten sposób nawet najbardziej wybredni wycieczkowicze znajdą idealne miejsce pobytu dla siebie. W wielu miejscach zobaczymy mnóstwo terenów zielonych. Najpiękniejszym obszarem wypoczynku wśród zieleni jest znajdujący się w centrum Legnicy, Park Miejski. W Parku Miejskim znajduje się znamienny, historyczny budynek legnickiej Palmiarni. Od początku utworzenia, kryje w swych wnętrzach ciekawe okazy egzotycznej roślinności, m.in. palmy, bananowce i figowce.

Niektóre z nich to 12-metrowe olbrzymy. Palmiarnia w Legnicy jest pięknie wpasowana w równie prześliczny gaj palmowy. Palmiarnia w Legnicy jest wspaniałym miejscem wypoczynku, zachęcającym do rodzinnych spacerów. Miejscem aktywnego wypoczynku Legniczan, jest kompleks Parku Gdańskiego oraz zespół kąpieliska Kormoran.
2019/10/14, 07:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.