Podstawowe zasady projektowania stron internetowych

Internet stał się jednym z najpotężniejszych narzędzi marketingu. Coraz większa ilość firm zdaje sobie sprawę z konieczności zaprojektowania funkcjonalnych i przyjaznych dla internautów stron internetowych. Aby zdobyć nowych klientów, firmy wydają potężne pieniądze na wysokiej klasy specjalistów od projektowania stron internetowych. Pytanie, jak powinna wyglądać idealna strona internetowa?
E-biznes, internet
Twórca: sxc.hu
Zainspirowane przez: http://sxc.hu
Są w tej sprawie, dwa główne punkty widzenia. Pierwszy mówi, że strona internetowa musi przyciągać uwagę i być ładnie zaprojektowana pod względem graficznym. Druga opinia sugeruje, że najlepiej sprawdzają się strony nieskomplikowane, nie przeładowane grafiką. Z analiz organizacji które zajmują się optymalizacją stron internetowych wynika, że internauci wybierają te strony, które są oryginalne, a co za tym idzie, drogie w wykonaniu i utrzymaniu.

Którą opcję zatem wybrać? Najczęściej prawda leży gdzieś po środku. Przy powstawaniu strony należy mieć na uwadze specyfikę grupy docelowej, do której będzie ona adresowana.

Inni czytali też

W jaki sposób dobrać obiektyw, żeby uchwycił najlepsze momenty.

obiektyw marki Canon
Twórca: Kitmondo Marketplace
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Fotografia jest działalnością artystyczną, która polega na najlepszym przedstawieniu elementów okalających na zdjęciu. Niekiedy bywa to bardzo skomplikowana sztuka, ponieważ te części bardzo często są ruchome. Tymczasem sposób wytworzenia aparatów fotograficznych także różnego rodzaju dodatków do nich, poszła do góry, dlatego też można wykonywać zdjęcia nawet w szczególnie niesprzyjających warunkach. Oczywiście w zależności czy osoba trudni się fotografią zawodowo czy dla przyjemności to przewidziane są bardzo różne modele.


Ważna jest również specyfika branży, której strona ma dotyczyć. Profity płynące z posiadania dobrze zaprojektowanej strony głównej, wychodzą poza dochód osiągany za pośrednictwem internetu. Jest ona bowiem wizytówką firmy, którą klienci biorą pod uwagę nawet, jeśli sama transakcja nie zostanie zrealizowana w internecie. Jeśli pragniemy posiadać świetnie zaprojektowaną stronę, najlepiej oddać witrynę w ręce profesjonalistów. W tym celu wpiszmy w wyszukiwarkę szukane usługi i miasto, np. „projektowanie stron internetowych Wrocław” lub wejdźmy na stronę 404design.pl.

Internauci cenią sobie nie tylko walory estetyczne projektu strony, ale także prostą obsługę. Zagmatwany i niezbyt szybki proces rejestracji przeważnie irytuje potencjalnych klientów. Dlatego też projektanci stron internetowych powinni tworzyć strony łatwe w obsłudze, estetyczne i przyjazne użytkownikowi.

Jeśli myślimy o założeniu profesjonalnej strony internetowej, warto zgłosić się do agencji interaktywnej. Zajmuje się ona skokiem funkcjonalności portali internetowych, ułatwia poruszanie się po serwisie, zwiększa ilość odwiedzin na stronach oraz wzrost zaufania do serwisu. Warto zaglądać na fanpage agencji interaktywnych, ponieważ często pojawia się promocja na facebooku, dzięki której niektóre usługi firma wykonuje w niższych cenach.

Źródło: 404design.pl
2019/09/24, 20:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.