Krótki przegląd znakomitych telefonów firmy Nokia, jakie przez wiele lat były sprzedażowymi hitami w wielu krajach.

Jeszcze przed kilku laty, nim na rynku pojawiły się smartfony z Androidem, to właśnie Nokia była symbolem tego, co najlepsze w aparatach telefonicznych. Niezawodność, wygodne użytkowanie, mnóstwo funkcji i długi okres pracy na bateriach to najważniejsze cechy praktycznie każdego modelu tej marki.


firma - stykówka
Twórca: Solamente Itan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Niektóre z modeli tego producenta to prawdziwe legendy, jakie dzisiaj zaczynają na aukcjach osiągać niebotyczne ceny. Lecz tak naprawdę każdy z telefonów tego producenta wysoko stawiał poprzeczkę konkurentom, bardzo podobnie było też z modelem nokia n 73 (ceneo). Pojawił się on na rynku w roku 2006 i od razu zyskał uznanie odbiorców. Co ciekawe, Nokia miała w tym właśnie okresie również przygodę z Linuxem, to właśnie na nim bowiem było oparte urządzenie nokia n 900, posiadające między innymi dotykowy ekran.


nokia luna
Twórca: Susanne Nilsson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Linux
Twórca: Kris Duda
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Inni czytali też

Nowe możliwości filmowania i fotografowania z powietrza przy wykorzystaniu niewielkich, sterowanych dronów

Filmowanie z powietrza
Twórca: Daniel Zimmermann
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Pojawienie się niewielkich, sterowanych dronów, nazywanych również kopterami, pozwoliło na całkowicie nowe, wcześniej niemożliwe do realizacji sposoby jeśli chodzi o fotografowanie i filmowanie. Urządzenia te potrafią latać nawet kilka godzin bez przerwy, a steruje się je przy pomocy dedykowanych pilotów.


Następne lata to kolejne modele, niezmiennie cieszące się dużym powodzeniem na rynku. Bardzo pochlebne opinie wśród użytkowników między innymi zebrała nokia luna, z rodziny telefonów przesuwanych. Niestety decydenci z tej fińskiej firmy trochę sobie zlekceważyli rewolucję związaną ze smartfonami. Przez krótki okres czasu okazało się nagle, że sprzedaż zwykłych telefonów z klawiszami spada w gwałtownym tempie, bowiem wszyscy rzucili się na smartfony. Trochę spóźnione działania wprawdzie przyniosły kilka ciekawych modeli, jakich jak nokia lumia dual sim - nokia lumia dual sim.


Lecz wśród użytkowników królowały już niepodzielnie wtedy smartfony z innymi operacyjnymi systemami, i niestety pomimo doskonałych parametrów Nokia nie zdołała z powrotem podbić rynku.
2019/09/24, 02:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.