Krótki przegląd znakomitych telefonów firmy Nokia, jakie przez wiele lat były sprzedażowymi hitami w wielu krajach.

Jeszcze przed kilku laty, nim na rynku pojawiły się smartfony z Androidem, to właśnie Nokia była symbolem tego, co najlepsze w aparatach telefonicznych. Niezawodność, wygodne użytkowanie, mnóstwo funkcji i długi okres pracy na bateriach to najważniejsze cechy praktycznie każdego modelu tej marki.
firma - stykówka
Twórca: Solamente Itan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Niektóre z modeli tego producenta to prawdziwe legendy, jakie dzisiaj zaczynają na aukcjach osiągać niebotyczne ceny.

Jeśli oferta firmy jest dla Ciebie istotna, to przejrzyj ofertę, który Ci sugeruje. Na pewno jest tym, czego już długi czas poszukujesz.

Lecz tak naprawdę każdy z telefonów tego producenta wysoko stawiał poprzeczkę konkurentom, bardzo podobnie było też z modelem nokia n 73 (ceneo). Pojawił się on na rynku w roku 2006 i od razu zyskał uznanie odbiorców. Co ciekawe, Nokia miała w tym właśnie okresie również przygodę z Linuxem, to właśnie na nim bowiem było oparte urządzenie nokia n 900, posiadające między innymi dotykowy ekran.


nokia luna
Twórca: Susanne Nilsson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Linux
Twórca: Kris Duda
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Następne lata to kolejne modele, niezmiennie cieszące się dużym powodzeniem na rynku. Bardzo pochlebne opinie wśród użytkowników między innymi zebrała nokia luna, z rodziny telefonów przesuwanych. Niestety decydenci z tej fińskiej firmy trochę sobie zlekceważyli rewolucję związaną ze smartfonami. Przez krótki okres czasu okazało się nagle, że sprzedaż zwykłych telefonów z klawiszami spada w gwałtownym tempie, bowiem wszyscy rzucili się na smartfony. Trochę spóźnione działania wprawdzie przyniosły kilka ciekawych modeli, jakich jak nokia lumia dual sim - nokia lumia dual sim.
Lecz wśród użytkowników królowały już niepodzielnie wtedy smartfony z innymi operacyjnymi systemami, i niestety pomimo doskonałych parametrów Nokia nie zdołała z powrotem podbić rynku.
2020/03/04, 08:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.