Gdy coś się zmienia nie każdy jest z takiego powodu szczęśliwy. To normalne

Nasze państwo znacznie się zmieniła. Szybko przebyliśmy drogę z socjalizmu do kapitalizmu, co widać niemalwszędzie. Oczywiście ma to swoje pozytywy, jak i negatywy. Nie można bowiem uznać za pewne, że wszyscy z tego powodu są szczęśliwi, gdyż tak z pewnością nie jest. likwidowanenależące fabryki i prywatyzacja skazały znaczną część społeczeństwa na bezrobocie i brak perspektyw życiowych. Taka jest cena każdej zmiany ustrojowej.

kuchnia na biało
Twórca: The Belvedere Blog
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Ceną są też podziały społeczne, chociaż to akurat nic odkrywczego. Patrząc na rozwój innych państw o podobnej historii, jest to zwykłe zjawisko. Jednocześnie w takim wypadku to nasz kraj powinno| zająć się tym, aby zniwelować wspomniane różnice. Jak widać, zrobiło zbyt mało. Wejście do Unii Europejskiej dało bodziec do zmian, ale nie można powiedzieć, że jest perfekcyjnie. współcześnie więc mamy mnóstwo pozytywów i tyle samo wad, jednak, kto by chciał wrócić do czasów komunizmu? Jak prezentowały się nasze pokoje czy inne wnętrza?

Jaki mieliśmy wtedy sprzęt AGD (interesujące przykłady: ), na co było nas stać? Takie pytanie warto zadać osobom, które uwielbiają wracać nostalgicznie do minionych czasów twierdząc, że było lepiej. Być może tak mówią, bo byli młodzi, teraz zaś życie już nie jest takie idylliczne. Wiadomo, że młodzieńcze lata to zazwyczaj beztroska i szczęście, dlatego nie ważne, kiedy wypada ten okres, wspominamy go z rozrzewnieniem. Obecnie już nawet nie rozwodzimy się nad tym, bo tak mocno przyzwyczailiśmy się do tego, co mamy, że ciężko byłoby z tym się pożegnać. Chociażby taka ogólnodostępność produktów, jak tu - .

Może to szczegół, bo w każdym państwie, nawet radzącym sobie gorzej niż Polska, jest na porządku dziennym, jednak wielu ma świadomość, że przecież było inaczej. Jeszcze przyjemniejsza kwestia to wycieczki zagraniczne. Kiedyś za murem było to niemożliwe, dzisiaj możemy podróżować w wszędzie, ba, możemy osiedlić się, gdzie tylko dusza zapragnie. Coraz więcej ludzi z tego korzystawyjeżdżając na przykład do Azji i zamieszkując tam na jakiś czas. Nie jesteśmy może krezusami, więc nie może tak mieszkać w wielu miejscach, ale akurat wybrane miejsca w Azji są zdecydowanie na naszą kieszeń.
2019/10/04, 07:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.