Nowe możliwości filmowania i fotografowania z powietrza przy wykorzystaniu niewielkich, sterowanych dronów

Rozpowszechnienie się małych, sterowanych dronów, zwanych też inaczej kopterami, dało całkowicie nowe, niemożliwe do tej pory do realizacji sposoby jeśli będzie chodzić o fotografowanie i filmowanie. Takie urządzenia potrafią latać nawet parę godzin bez lądowania, a steruje się je za pomocą specjalnych pilotów.
www
Twórca: Diriye Amey
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Równolegle z dronem można także sterować aparatem czy kamerą, przez co można się skusić o zrobienie niesamowitych ujęć z wysokości kilkudziesięciu metrów. Tego typu usługi oferuje obecnie zwiększająca się ilość firm zajmujących się fotografią i filmowaniem, między innymi też dlatego, że drony bardzo zyskały na popularności i ich ceny szybko spadają. A chętnych na film czy fotografię z lotu ptaka nie brakuje, bo stanowią one rzeczywiście niezwykłą pamiątkę, jeszcze całkiem niedawno bardzo trudną do wykonania- galeria. Ceny tego typu usług nie należą jednak do najniższych, bo pomimo tego, co niejednej osobie się wydaje, filmowanie z powietrza wymaga sporych nakładów finansowych i wypełnienia szeregu wymaganych formalności.

Inni czytali też

Krótki przegląd znakomitych telefonów firmy Nokia, jakie przez wiele lat były sprzedażowymi hitami w wielu krajach.

nokia luna
Twórca: Susanne Nilsson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeszcze przed kilku laty, zanim na rynku pojawiły się smartfony z Androidem, to Nokia właśnie była synonimem tego, co najlepsze w aparatach telefonicznych. Niezawodność, prostota użytkowania, mnóstwo funkcji i długi okres pracy na bateriach to najważniejsze cechy praktycznie każdego modelu tej marki.


drony
Twórca: Raghavendra Bhat
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Porządny dron do koszt co najmniej kilku tysięcy, ale doliczyć do tego trzeba kamerę lub aparat fotograficzny, a oprócz tego koszty serwisowania i napraw urządzenia. Oprócz tego należy posiadać wymagane zezwolenia oraz ubezpieczenie OC, jest ono konieczne w przypadku gdyby maszyna spowodowałaby jakieś zniszczenia. Niezwykle ważną kwestią w przypadkach, kiedy filmowanie będzie się odbywać przy lotniskach, jest otrzymanie zgody na latanie od służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w powietrzu. Jest to niezwykle ważne, ponieważ kolizja samolotu z dronem zakończyć by się mogła nawet katastrofą lotniczą. Przed imprezą do filmowania można wcześniej podjechać na miejsce i wszystko dobrze zaplanować (Magiceye). Należy w pierwszej kolejności określić miejsce startu, lądowania i trasę przelotów, ale powinno się też zapoznać się z przeszkodami, które tam występują, czyli latarniami, drzewami czy słupami energetycznymi. Przy planowaniu trasy należy unikać latania nad ludźmi, ponieważ przy awarii urządzenia mogłoby dojść do poważnego wypadku.
2019/06/21, 00:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.