Komputer jako bodziec zmieniający charakter pracy zarobkowej oraz życia osobistego.

Życie w czasach internetu chodź spieszne i wysoce wymagające jest też łatwe i przyjemne. Poprzez komputer oraz dostęp do internetu możemy od razu łączyć się z człowiekiem w odrębnej części świata, nie musimy oczekiwać tygodniami aż druga osoba otrzyma list jednak tradycyjna forma kontaktu również funkcjonuje.


praca na komputerze
Twórca: Medialab Katowice
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Odmienił się też charakter wykonywanej działalności w wielu zawodach. Powstały ogromne bazy danych w których przetrzymuje się różne dokumenty w formie elektronicznej. Od tych oficjalnych do materiałów do których posiadamy dostęp bezpośrednio z miejsca zamieszkania.


Dużo zawodów też używa z komputera. Od progRAMistów po grafików komputerowych ale to prace właściwie które od ich początku powiązane są z pecetem.


Koncentrujmy się bardziej na pracach których charakter pracy wysoce się odmienił. Dużo ludzi wykonujących prace architekta czy projektanta schematów każdego typu odłożyło stół kreślaki w kąt do lamusa i zaczęło wykorzystywać program do rysowania schematów. Dzieki temu błędy da się korygować na bieżąco. Wdrożenie w życie pecetów nie odmienia pierwotnych zasad projektowania lecz projektanta zobowiązuje do nauki obsługi programu. Wiele opcji programów jest podobnych jednak ich interfejs może niedoświadczonego użytkownika wprowadzić w skonfundowanie.


Inni czytali też

Pośredni system obsługiwania klienta. Czym jest i w jaki sposób funkcjonuje?

call center
Zainspirowane przez: pixabay.com
Telefoniczna obsługa klienta to innymi słowy mówiąc: biuro obsługi klienta. W potocznym rozumieniu jest to miejsce, w którym odbywa się pośrednia obsługa klienta. W XXI wieku call center kojarzy się głównie z przestrzenią rodzaju open space, której cechą jest otwarty charakter.

Odmieniło się też nasze życie osobiste. Teraz nie wychodząc z domu mamy możliwość wykonać wiele czynności. Poprzez internet (zobacz: najtańszy internet w toruniu) możemy np. zrobić zakupy w ukochanym sklepie, skontrolować stan konta i wykonać przelew jak i uzupełnić profil na jednym z wielu serwisów społecznościowych. Mamy możliwość aby zobaczyć obraz z dostępnej kamerki aby ocenić jak ośnieżony jest nasz ulubiony stok narciarski. Serwisy internetowe walczą o klientów i dużo usług jest darmowych, niektóre też są płatne w zależności od czynności które wykonujemy należy opłacić za oferowany poprzez stronę internetową produkt.
2019/11/17, 07:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.