Nie chcesz wynajmować fachowca? Sprawdź, w jaki sposób podłączyć gniazdko antenowe

Masz do podłączenia komputerowe gniazdko antenowe, lecz nie chcesz wynajmować fachowca? Możesz zrobić to sam, wystarczy, iż precyzyjnie zaznajomisz się z instrukcją, a wszystko pójdzie tak jak chciałeś oraz będzie działać, jak trzeba.

zakładanie gniazdka
Twórca: BromfordGroup
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Najistotniejsze to nie montować go w pobliżu gniazdek elektrycznych, gdyż mogą pojawić się trudności z sygnałem. Przez to telewizor nie będzie właściwie odbierać programów, a my nie będziemy mogli spokojnie oglądać długo wyczekiwanego filmu. Odstęp powinien wynosić około dwadzieścia pięć centymetrów, dzięki temu nie będziemy zmagać się ze wskazanymi komplikacjami i koniecznością przemieszczania gniazdka, co oczywiście wiąże się z dodatkową pracą.

Inni czytali też

Program TV w Internecie

telewizja
Twórca: Helgi Halldórsson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W większości polskich domów najważniejsze miejsce w mieszkaniu zajmuje telewizor. To w pewnym sensie nasz członek rodziny, który powie, co dzieje się na świecie, co słychać na naszym podwórku, ale też pozwoli zrelaksować się po trudnym dniu. Ale, żeby korzystanie z TV było faktycznie przyjemne powinniśmy znać rozkład jazdy, czyli program tv. Dzięki programowi da się posprawdzać, co jest puszczane na każdym z kanałów. Otrzymujemy informacje, o której godzinie i uzyskujemy informacje związane z tym, o co ogólnie chodzi w fabule wielu filmów.


Po drugie wyróżnia się 2 typy gniazd antenowych, na co trzeba zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się na wybór jednego z nich.

Intryguje Cię kwestia podnoszona w tym wpisie? Poznaj ponadto także inne pokrewne materiały - po prostu wejdź tutaj automat do sitodruku.

Pierwsza wersja to wersja nadtynkowa, drugi typ to natomiast gniazdka podtynkowe, do jakich wymagany jest zakup puszek instalacyjnych. Ostatnią istotną sprawą jest zapamiętanie o potrzebie zainstalowania kilku gniazdek w pomieszczeniu, w którym chcemy korzystać ze sprzętów, do których działania są konieczne. Dzięki temu nie będziemy zmuszeni przeciągać kabla antenowego przez połowę pokoju, lecz podłączymy go do gniazdka umieszczonego najbliżej TV. Przejdźmy do samej instrukcji montażu gniazdka. Na początku przygotowujemy końcówkę przewodu antenowego, a później odkręcamy śrubę dociskową. Następnym krokiem jest umieszczenie przewodu antenowego w zacisku. Kierunek określają nam strzałki umieszczone na obudowie gniazdka.

Gniazdko elektryczne
Twórca: Dushan Hanuska
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Po wprowadzeniu przewodu zakręcamy ponownie śrubę dociskową i montujemy gniazdko w puszce instalacyjnej, jeżeli wybraliśmy wersję podtynkową. Na końcu nakładamy ramkę i pokrywkę na korpus zamontowanego gniazda. Instrukcja nie jest ciężka, dlatego powinna dać sobie radę z nią nawet osoba instalująca niniejsze gniazdko pierwszy raz. By być pewnym, iż wszystko dobrze działa, podłącz telewizor, by cieszyć się możliwością odbierania programów. Teraz już orientujesz się, w jaki sposób przyłączać gniazda komputerowe i antenowe (polecana strona). Nie powinieneś napotkać żadnych problemów, jeśli będziesz kierować się wyżej opisanymi wskazówkami. Dlatego starannie trzymaj się instrukcji, a wkrótce wszystko będzie działać według planu.
2021/01/10, 07:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.