Spróbuj planować sobie wolny czas. Przekonasz się jak wiele Ci to da. Zrób sobie przerwę, żebyś mógł działać na pełnych obrotach

Poszukujesz miejsca, w którym możesz prawdziwie odsapnąć? Wystarczająco już masz normalnej bieganiny, stresu i niepewności? Marzysz o tym, aby nieco odpocząć od tego zgiełku, co codziennie masz okazję przeżyć?
turyści
Twórca: Ian Gratton
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Tego rodzaju myśli rodzą się w wielu umysłach, bo zdecydowana większość z nas zobligowana jest pracowanie, dbać o codzienne zagadnienia. Życie to nie baśń, więc trudno spodziewać się, że to się w mgnieniu oka odmieni, jak za pomocą magii. Szczęśliwie mamy możliwości, aby chociaż na chwilę się zrelaksować. Zapewniają to choćby wypady weekendowe. Spośród wielu interesujących miejsc na baczną uwagę zasługują: Szczawnica i Pieniny. Dowiedz się więcej: link do oferty.

Inni czytali też

Darłówko - doskonały propozycja na odpoczynek 2014|Wakacje w Darłówku

Morze, mewa
Twórca: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu
Darłówko to nadmorska, turystyczna dzielnica miejscowości Darłowo. Usytuowana jest u ujścia do Bałtyku rzeki Wieprzy, która przedziela ją na dwie części – Zachodnią i Wschodnią. Przemieszczanie się pomiędzy dwoma częściami dzielnicy usprawnia most zwodzony wybudowany w latach 80. XX, który jest wyłączony dla ruchu kołowego. Obiekt ten, jest jedynym tego typu zabytkiem w kraju.


Szczawnica jest to miasteczko słynące z uzdrowisk, lezące w dolinie potoku Grajcarka, który jest prawym dorzeczem rzeki Dunajec. Znaczna część terenów leży już w obrębie Beskidu Sądeckiego, zaś za doliną potoku Grajcarka mamy szansę już zaobserwować Pieniny. To właśnie zabudowa miasteczka leży między Pieninami a pasmem Radziejowej, która jest położona w Beskidzie Sądeckim. Miasto położone jest bardzo wysoko, jak na nasze polskie warunki, od 430 do 510 m n.p.m. Trochę historii. Pierwsze zapiski o Szczawnicy, to wzmianki pochodzące z 1413 roku, choć osady na tym terenie istniały już wcześnie. Jeszcze w połowie XIV Szczawnica była parafią, lecz już w 1529 roku stała się filią parafii krościeńskiej. I była nią do 1889 roku. Po pierwszym rozbiorze Polski, Szczawnica była w zaborze austriackim.

Nie możesz się doczekać nowych interesujących wpisów na ten temat? Przekazujemy Ci dobrą wiadomość - kliknij sri lanka last minute z niemiec w poniższy link i delektuj się tekstem.

W 1828 roku Szczawnicę kupili Stefan i Józefina Szalayowie, następnie zaś, w 1839 roku uzdrowisko przejął syn Józef Szalay. To on uważany jest za twórcę uzdrowiska. Obecnie Szczawnica to jedno z najlepiej znanych i odwiedzanych uzdrowisk.

turyści
Twórca: Ian Gratton
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Długowieczna tradycja i przyjazny klimat sprawiają, że opłaca się tu przyjechać niezależnie od pory roku. Co ciekawsze, kiedy już zatrzymamy się w Szczawnicy nie możemy sobie zabronić szansy podróży szlakami Pienin. Jest to pasmo górskie w łańcuchu Karpat. Stanowi najwyższą cześć całkiem długiego, ale rozdzielonymi pasa wapieni. Na sto procent warto odwiedzić ten region latem, ale i zimą, zobaczyć jak natura zamiera we śnie na jesień i jaki jest spokój zimą. Warto zarezerwować noclegi w sieci wpisując przykładowo pensjonaty Szczawnica, noclegi w Pieninach.
2019/05/20, 07:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.